Lasteaiaõpetaja töö- ja puhkepaus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 02 Veebr 2020, 20:37

Lasteaiaõpetaja töö- ja puhkepaus

01 Mär 2020, 18:27

Tere.
Lasteaiaõpetaja täistööaeg on seitse tundi päevas ehk 35 tundi nädalas. Töölepingus on kirjas, et töötajal on võimalus einestada ja puhata 30 min. tööajal, mis arvestatakse tööaja sisse, kuid tööandja pole võimaldanud töötajal puhkepausi, vaid õpetaja peab kõik 7 kontakttundi veetma koos lastega, ilma puhkepausita.
Kas tööandjal on õigus keelduda andmast puhkepausi, kui seaduses on välja toodud, et seitsme tunnise tööpäevaga on ette nähtud 30 min. puhkepaus Või see ei laiene lasteaiaõpetajatele.
Kas tööandjal on õigus muuta põhipuhkust kaheksosaks nt.14 päevapuhkust,siis 10 päeva tööl jne.

Postitusi: 2062
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Lasteaiaõpetaja töö- ja puhkepaus

04 Mär 2020, 14:24

Tere

Töötaja peab saama tööpäeva sees puhkepausi einestamiseks ja puhkamiseks. Pärast 6-tunnist töötamist on töötajal õigus puhata vähemalt 30 minutit, kuid tööandja võib anda töötajale 30-minutilise vaheaja ka varem. Üldreeglina ei arvestata tööpäevasiseseid vaheaegu tööaja hulka. Tööpäevasisene vaheaeg loetakse tööajaks juhul, kui töö iseloomu tõttu ei ole võimalik vaheaega anda. Sellisel juhul peab töötajal olema võimalus puhata ja einestada tööajal.
Tööandja saab töötajate puhkuse kasutamise aega määrata igal aastal esimese kvartali jooksul, kui koostab puhkuste ajakava. Puhkuste ajakava koostamisel ei ole tööandja kohustatud rahuldama kõigi töötajate soove ega võimaldama puhkust just sel ajal, kui töötaja tahab, vaid ta arvestab eelkõige seadusega ettenähtud soodustatud isikute soovidega ning kui seejärel veel võimalik, siis ülejäänud töötajate soovidega, aga vaid juhul, kui see on kooskõlas ettevõtte huvidega. Põhipuhkust antakse osadena üksnes poolte kokkuleppel. Samas, kokkuleppemittesaavutamisel, on võimalik, et Teie puhkus määratakse ajale, mis Teile ei sobi. Ilmselt on puhkuse osadena andmine tingitud asutuse töökorraldusest ja soovist võimaldada kõigile töötajatele puhkust vähemalt osaliselt suvekuudel.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta