Töölepingu erakorralise ülesütlemise hoiatus.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Töölepingu erakorralise ülesütlemise hoiatus.

26 Jaan 2020, 18:50

Mulle tehti töölepingu erakorralise ülesütlemise hoiatus 11.juulil 2019.aastal. Ametnike hinnangul olevat ma Päästeameti mainet kahjustanud ja mõnda ametnikku halvustanud. Kommenteerisin Päästeameti Facebooki lehel, kui Päästeamet oli eelmisel aastal valitud unistuste tööandjaks. Enda arvates ütlesin, nagu asjad olid olnud. Teema oli, et 2018. aasta mõlemal tööaja arvestuse perioodil pidin tegema ületunde, kuigi ma selleks nõusolekut ei andnud.
Nüüd viidati kehtivale karistusele ja otsustati staazipuhkust kümme päeva mitte anda. Viidati töösisekorra eeskirja punktile 7.3. Kas töölepingu ülesütlemise hoiatus on mingi tähtajaga, sõltub ametnike suvast või jääb kogu edaspidise töötamise ajaks kehtima?

Re: Töölepingu erakorralise ülesütlemise hoiatus.

29 Jaan 2020, 14:09

Tere,

Hoiatusel iseenesest mingit seadusest tulenevat kehtivustähtaega ei ole. Õiguslikku tähendust omab see eelkõige töölepingu erakorralise ülesütlemise õiguspärasuse hindamisel.
Teie kirjeldatud asjaoludel võib olla küsitav hoiatuse tegemise õiguspärasus iseenesest. Erakorralise ülesütlemise hoiatuseks peavad esinema töölepingu erakorralise ülesütlemise alused. Need on loetletud TLS § 88. Teie avaldatust ei nähtu, et rikkumine olnuks selline, mis võimaldaks töölepingu erakorralist ülesütlemist tööandja poolt töötajast tulenevatel põhjustel. Lisapuhkuse andmist või õigemini selle andmata jätmist ei ole võimalik ilma vastavat dokumenti nägemata kommenteerida.
Soovitan Teil pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee, et hoiatuse ja lisapuhkuse andmisest keeldumise õiguspärasus, tuginedes konkreetsetele asjaoludele, välja selgitada.

Parimate soovidega
Tiina Mölder
HUGO OÜ jurist

Vasta