Puudujäägi maksmine.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Puudujäägi maksmine.

18 Aug 2011, 21:46

Tere,

Ma väga loodan, et esitan küsimuse õigesse kohta.
Nimelt, ma töötan hotellis tähtajalise käsulepinguga administraatorina. Mõni aeg tagasi teatati mulle, et mul on jäänud kassast ühel päeval 75 euri puudu ja selle pean ma oma taskust kinni maksma. Uurisin turvalinte (mis olid nii halva kvaliteediga, et polnud võimalik eristada rahatähti) ning selgus, et ma olin konkreetselt kliendilt (kes pidi 75euri maksma) võtnud raha ja talle ka midagi tagasi andnud. Mina mäletan, et ta maksis 100EUR rahatähega, kuid turvalindilt pole aru saada, mis rahatähtedega tegu on. Kas ma tõepoolest pean selle kinni maksma oma rahast, kuigi on näha, et ma olen kliendilt raha võtnud ja ei ole seda enda taskusse pistnud?

(kui küsimus pole esitatud õigesse kohta, kas te palun saaksite mind suunata kuskile, kust ma abi võiks leida?)

Tänud!

Re: Puudujäägi maksmine

22 Aug 2011, 18:54

Küsimusele täpse vastuse andmiseks oleks vajalik tutvuda sõlmitud lepingu sisuga. Üldjuhul hotelli administraatori ametikoht eeldab töölepingulist suhet, mida reguleerib töölepingu seadus. Kui vaatamata lepingu pealkirjale on siiski tegemist töölepingulise suhtega, siis enne kahju hüvitamist töötaja poolt, peab olema tööandja poolt kahju kindlaks tehtud ja seda peab olema võimalik tõendada. St, kui töötaja ei nõustu sellega, et ta on tööandjale kahju tekitanud, siis on võimalik töötajal tema vastu suunatud nõue töövaidlusorganis (komisjonis või kohtus) vaidlustada. Kui poolte vahel ei ole sõlmitud tööleping, vaid see on tõesti käsundusleping, siis kehtib kahju hüvitamisel sisuliselt sama regulatsioon. Kui käsundiandja väidab, et käsundisaaja on tekitanud talle kahju, peab olema kahju tõendatud. Kui käsundisaaja ei nõustu, et ta on kahju tekitanud, on käsundisaajal võimalus nõue vaidlustada kohtus.


Vastas Katrin Sarap

Vasta