Töölepingu erakorraline ülesütlemine töötaja algatusel

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 27 Sept 2019, 09:40

Töölepingu erakorraline ülesütlemine töötaja algatusel

27 Sept 2019, 11:48

Olen olnud tööl eesti ehitusfirmas alates 17.11.2014, töö ise toimus Rootsis. Viimasel ajal lahkus firmast järjest töölisi, lõpuks jäi järgi kolm koos minuga. Tööandja saatis mind juuni lõpus puhkusele, et otsib vahepeal töölisi juurde. Juuli lõpus helistas mulle ja soovis töölepingu lõpetamist kokkuleppel, millega mina nõus ei olnud, kuna kaotan siis õiguse saada töötuskindlustushüvitist. Pakkusin välja enda koondamist. Augusti palgapäeval maksis ta mulle kodusoldud aja eest lepingujärgset miinimumi. Ja e-kirjas lisas, et mingit koondamist ei toimu ja tegeleb mulle töö otsimisega. 28.09 sain Maksu- ja Tolliametist teate, et minu töötamises on tehtud muudatus, selgus et minu tööleping on lõpetatud §89 lg1 alusel. Mingeid rahasid mulle tööandjalt ei laekunud. Andsin talle aega võlgnevusi likvideerida. Ei toimunud midagi. Vahepeal panin end kirja Töötukassasse ja taotlesin töötukindlustuhüvitist, mis mulle ka määrati. 18.09.2019 saatsin esimese avalduse töövaidluskomisjoni oma nõudega: 01-08-28.08 miinimum, puhkuse hüvitis, ühe kuu töötasu seoses koondamisega.Vastus oli et lepingu lõppu pole toimunud, Maksu- ja Tolliameti teade oli informatiivne. Palusin tööandjalt töölepingu korrektset lõpetamist koos sinna juurde kuuluvate rahadega. Tööandja ei reageerinu. Võtsin töövaidluskomisjoni avalduse tagasi. 23.09 saatsin tööandjale töölepingu erakorralise ülesütlemise avalduse koos põhjendustega. 24.09 esitasin avalduse töövaidluskomisjoni. Nõue: 01.08-23.09 miinimumtasu, puhkuse hüvitis, ja kolme kuu keskmine töötasu. 26.09 laekus tööandjalt mu arvele raha, mis minu arvutuste kohaselt sisaldas 01.08-28.08 miinimutasu ja puhkuse hüvitist kuni 28.08. Kas pean töövaidluskomisjonile teada andma osalisest rahade laekumisest? Kas mul on õigus töötu olla? Kas pean proovima tööandjaga uuesti suhelda?

Postitusi: 2062
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Töölepingu erakorraline ülesütlemine töötaja algatusel

27 Sept 2019, 19:23

Tere

Kindlasti tuleks kujunenud olukorrast informeerida Töötukassat. Kuna töölepingu lõppemise kuupäev on 23.09 võib olla tõenäoline, et alusetult saadud hüvitised tuleb Töötukassale tagastada.
Töövaidluskomisjonile esitab vastavad vastuväited ilmselt tööandja, siiski on kooskõlas hea usu põhimõttega kui oma nõuet juba saadud summade võrra vähendate.
Loomulikult võite ka tööandjaga kompromissile jõuda. Sel juhul esitage kompromiss töövaidluskomisjonile ja menetlus tõenäoliselt lõpetatakse.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta