Enammakstud töötasu tagastamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Enammakstud töötasu tagastamine

14 Aug 2011, 08:54

Töösuhted lõppesid 28.02 koondamise ja koondamishüvitiste ja lõpparve tagasimaksega. K.a. augustis avastas tööandja, et on peale töösuhte lõppemist kellegi asutuse arvestusvigade tõttu märtsis ja aprillis töötasu. Minult nõutakse töötasu tagastamist.
On astusel õigus sisse nõuda tagastamist, milline on minu õigus kellegi vigade tõttu ennast kaitsta kuna olen pensionär?

Re: Enammakstud töötasu tagastamine

15 Aug 2011, 19:24

Kuna töösuhe lõppes 28.02, siis ei ole töötajal õigus töötasule peale 28.02. Seega on tööandjal õigus ekslikult välja makstud tasude tagastamisele. Endisel töötajal ei ole õigusliku alust ekslikult saadud tasusid endale jätta. Käesoleval juhul ei oma tähendust asjaolu, et tasude saaja on pensionär.


Vastas Katrin Sarap

Re: Enammakstud töötasu tagastamine

17 Aug 2011, 16:55

Tänan !
Juriidiliselet on arusaadav.Vastutus on ikkagi sellel kelle süü tõttu toimusid valed tehingud.Järelikult saab raha nõuda ainult kohtu teel kui mina ei ole nõus maksma.Millal lõpeb nõudeõigus valesti väljamakstud rahale

Re: Enammakstud töötasu tagastamine

18 Aug 2011, 21:53

Antud juhul on nõudeõigus kolm aastat.


Vastas Katrin Sarap

Vasta