Tööaja muutmine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 5
Liitunud: 12 Juun 2019, 15:12

Tööaja muutmine

12 Juun 2019, 15:23

Töötajal ja tööandjal on kokkuleppe graafik viibida lähetuses E kl 17 - R kl 11.
Tööpäeva pikkused on vastavalt omavahelisele kokkuleppele, vahetevahel lühemad, vahetevahel väga pikad.

Tööandja teatas nädal aega ette, et töögraafik muutub töötaja jaoks hilisemaks (töötaja jõuaks koju R kl 20), kuid töötajal olid plaanid selleks õhtupoolikuks juba tehtud ning rahaliselt ka välja käidud (piletite ostmine).

Tööandja väidab, et kuna ühel nädalal tööd polnud ning 2h etteteatamisega töötaja lähetusse minema ei pidanud, tuleb need tunnid järgi teha, sest palka maksti ning seetõttu võib omavoliliselt graafikut pikendada.

Kas töötaja võib kategooriliselt keelduda jõuda lähetusest hiljem koju, kuna töötaja oma plaane enam ei saa muuta ning kas töötaja peab tegema järgi tunnid, mis tööandja tõttu tegemata jäid?

Ette tänades,

Postitusi: 2308
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Tööaja muutmine

18 Juun 2019, 18:48

Tere

Kui töölähetused on töölepinguga või selle lisaga kokku lepitud, saab neid muuta vaid poolte kokkuleppel. Ei saa nõustuda tööandja väitega, et töö mitteandmise tõttu ära jäänud tunnid tuleb tasa teha. Töölepinguseadus § 35 kohaselt peab tööandja töövõimelisele ja töö tegemiseks valmis olevale töötajale maksma keskmist töötasu ka juhul, kui töötaja ei tee tööd seetõttu, et tööandja ei ole andnud tööd, ei ole teinud töö tegemiseks vajalikku toimingut või on muul viisil töö vastuvõtmisega viivitanud, välja arvatud juhul, kui töö andmata jätmise on põhjustanud töötaja süü.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta