Lapsehoolduspuhkuselt tööle tagasi

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lapsehoolduspuhkuselt tööle tagasi

11 Aug 2011, 14:41

Tere. Ma ise ei taha minna tööle tagasi oma endisle ametikohale, kuigi firma seda mulle võimaldaks. (Taustaks niipalju, et tööülesanded sel kohal on ka täielikult muutunud selle ajaga kui olen kodus olnud ja ametinimetuski oleks teine). Ma tahaksin kohta mis on tegelikult tähtajaline (hetkel samuti inimen lapsehoolduspuhkusel). Asutus on mulle nõus andma selle viimse koha, aga ainult sel juhul, et vormistavad minu töölepingu ümber tähtajaliseks. Kas nad võivad nii teha? Kuidas oleks see vormistamine (eelmise lepingu lõpetamine minu omal soovil ja tehakse uus, või kuidas)?

Re: Lapsehoolduspuhkuselt tööle tagasi

15 Aug 2011, 19:23

Poolte kokkuleppel võivad pooled töölepingut muuta, sh muuta lepingus olevat ametikohta ja tähtaega. Tähtajatu töölepingu tähtajaliseks muutmiseks samas ettevõttes ei pea töölepingut vahepeal lõpetama. Lepingus tehakse lihtsalt vastavad muudatused ning leping kehtib uutel tingimustel edasi.


Vastas Katrin Sarap

Vasta