Juhatuse liikme töötuna arvele võtmine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 6
Liitunud: 16 Nov 2016, 11:32

Juhatuse liikme töötuna arvele võtmine

11 Veebr 2019, 14:27

Kas juhatuse liige saab ennast koondamisel teisest töökohast töötuna arvele võtta ka siis kui ta teeb oma ettevõttes tasuta tööd(ettevõte tegeleb põllumajandusega ja et sügisel oleks võimalik hakata palka maksma on kevadel vaja põllutööd ära teha). Siiani on ettevõtet juhitud palka saamata, kuna pole võimalust tasusid veel maksta.

Postitusi: 1591
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Juhatuse liikme töötuna arvele võtmine

18 Veebr 2019, 17:58

Tere,

Alates 01.01.2018. a on TTOS § 6 lg 5 p 4 sõnastus: Isikut ei võeta töötuna arvele, kui ta: „4) on äriühingu juhatuse liige, prokurist, täis- või usaldusühingut esindama volitatud osanik, välismaa äriühingu filiaali juhataja või mitteresidendi muu püsiva tegevuskoha juht, välja arvatud juhul, kui ta ei saa selle eest tasu ning ta vastab töötuskindlustuse seaduse § 6 lõike 1 punktis 2 ja lõikes 2 või § 8 lõikes 2 sätestatud töötuskindlustushüvitise saamise tingimustele;“.

Seega, kui te oma juhtorgani liikme kohustuste täitmise eest tasu ei saa, siis on teil seaduses sätestatud tingimuste täitumisel võimalik end töötuna arvele võtta ning ka töötuskindlustushüvitist saada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta