Töötamine pühade eel

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 18 Mär 2017, 18:43

Töötamine pühade eel

21 Dets 2018, 20:32

Tere, töötan teenindusettevõttes graafiku alusel ka nädalavahetusteti. Pühapäeviti nt 9.30 kuni 18.00 See pühapäev on Jõululaupäeva eelne päev ja peaks muidu olema lühendatud aga kuna töötan kaubanduskeskuses siis meil ei ole lühendatud pühade eelne päev võimalik kuna järgime kaubanduskeskuse kellaaegasid.

Kui uurisin kas siis need 3 tundi, mis peaks lühendatud olema, - on siis vähemalt teistmoodi tasustatud, sain ma vastuseks et ei ole ka teistmoodi tasustatud kuna minu graafikusse on lihtsalt pühade ajal töötamise tõttu arvestatud vähem normtunde.

Tööandja selgitus on et kuna mina töötan graafiku alusel ja meil on töötundide arvestus kvartali lõikes siis ei pea minu tööpäeva pühade eel lühendama ega lühendamata jäänud tunde kuidagi teistmoodi tasustama kui kvartali lõikes norm tundide arv klapib. Ehk siis kuna oli teada, et mina töötan seekord pühade eel, siis arvestati mulle sellesse kvartalisse normtunde 3 tunni jagu vähem.

Need muudest päevadelt ära lõigatud ei asend,a aga kuidagi pühade eel perega koos veedetud aega, seega uurin kas selline arvestus kus pühade ajal töötatud tunnid on graafikus muudelt päevadelt ära võetud, et summaarne arvestus klapiks, on õiglane ja seaduspärane?

Postitusi: 1591
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Töötamine pühade eel

29 Dets 2018, 11:23

Tere,

Tööaja lühendamine pühade eel ei ole tööandja õigus vaid on kohustus. Kui tööandja majandustegevus ei võimalda tööpäeva lühendada, tuleb saavutada töötajaga kokkulepe töötamiseks pühade-eelsel päeval nagu tavalisel tööpäeval. Kui töötaja annab selleks nõusoleku, loetakse pühade-eelsel tööpäeval lühendamata jäetud kolm tundi ületundideks ning hüvitatakse vastavalt seadusele kas tasulise vaba aja andmisega või kokkuleppe olemasolul rahas 1,5 kordselt. Summeeritud tööajaga töötavatel töötajatel selguvad ületunnid arvestusperioodi lõpuks ning need hüvitatakse samamoodi – tasulise vaba ajaga või kokkuleppel rahas.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta