Töölepingu erakorraline ülesütlemine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 27 Sept 2018, 13:06

Töölepingu erakorraline ülesütlemine

27 Sept 2018, 13:10

Tere.

Mul on selline mure, et asusin hiljuti tööle katseajaga ühte ettevõttesse. Olles veidi aega seal töötanud, hakkas tööandja nõudma, et täidaksin ülesandeid, mis polnud minu tööjuhendis kirjas ja mida ma ei olnud pädev täitma. Ma ei olnud valmis võtma vastutust, mis kaasneb antud ülesande täitmisega.
Vaidlus päädis sellega, et tööandja lasi mind päevapealt lahti, vihjates Töölepingu Seadusele §86.

Andsin antud olukorra töövaidlus komisjonile lahendada. Töövaidlus komisjon võttis asja arutlusele ja istung peaks toimuma 13.11.18. Täna aga helistas mulle ettevõtte advokaat ja küsis, et kas ma olen nõus ettevõttega kokkuleppele minema ja mida mina nõuan tööandjalt.
Minu küsimus on, et mida mul on õigust tööandjalt nõuda siis, kui mind on katseajal ilma ette teatamata ja mõjuva põhjuseta lahti lastud.

Postitusi: 1655
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Töölepingu erakorraline ülesütlemine

29 Sept 2018, 11:32

Tere,

Teie kirjeldatud juhul, kui töölepingu erakorraline ülesütlemine tunnistatakse tühiseks, peab tööandja ebaseadusliku ülesütlemise eest maksma töötajale hüvitist 3 kuu keskmise töötasu ulatuses, lepingu lõpetamisel olukorras, kus on tegemist rasedaga, isikuga, kellel on õigus rasedus- ja sünnituspuhkusele või töötajate esindajaga, peab tööandja maksma töötajale hüvitist 6 kuu keskmise töötasu ulatuses. Töövaidluskomisjon võib nimetatud summat tulenevalt konkreetsetest asjaoludest ka suurendada või vähendada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta