Ületunnitöö.

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 4
Liitunud: 14 Aug 2017, 07:30

Ületunnitöö.

22 Juul 2018, 08:09

Tere!
Kas tööandja saab nõuda ületunnitöö tegemist, kui ma ei soovi, et mul perioodi lõpuks oleks ületunde? Esimesel poolaastal oli ligikaudu 150 ületundi. Augustikuu graafikus on mul kümme 24-tunnist valvevahetust.
Aitäh!

Postitusi: 2
Liitunud: 31 Mär 2017, 08:55

Re: Ületunnitöö.

07 Aug 2018, 14:25

Tere,

Ületunnitöö tegemist reguleerib Töölepingu seaduse (TLS) § 44. Nimetatud sättes nähakse ette ületunnitöö tegemine töötaja ja tööandja kokkuleppel. Samuti on tööandjal õigus nõuda töötajalt vastavalt hea usu põhimõttele ületunnitöö tegemist tööandja ettevõtte või tegevusega seotud ettenägematute asjaolude tõttu, eelkõige kahju tekkimise ärahoidmiseks. Kui ületunnitöö nõudmine on muutunud tavaks ja Teie ei ole selleks nõusolekut andnud ei saa tööandja seda ka nõuda. Samuti ei saa ületunnitöö tegemis nõuda alaealiselt, rasedalt ja töötajalt, kellel on õigus rasedus- ja sünnituspuhkusele.
Tööandja hüvitab ületunnitöö vaba ajaga ületunnitöö ajaga võrdses ulatuses, kui ei ole kokku lepitud ületunnitöö hüvitamist rahas. Ületunnitöö hüvitamisel rahas maksab tööandja töötajale 1,5-kordset töötasu.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
Jurist

Vasta