Töösuhe

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Mai 2018, 10:53

Töösuhe

24 Mai 2018, 06:39

Tere.
Väheke keeruline olukord. Töötasin ühes ettevõttes, kus ülemus oli juhatuse liige nii ettevõttes A kui ka ettev. B.
Mingitel põhjustel lõpetas ettev. A asutuse haldamise ja edasi koondusime ettev B alla. Tööleping vormistati ettev-ga B. Aasta algul pani uksed kinni ka ettev B ja viimase kuu eest jäi töötasu saamata. Kas on mul õigus nõuda nüüd saamata jäänud tasu ettevõttest A?

Postitusi: 1593
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Töösuhe

31 Mai 2018, 22:58

Tere,

Teie küsimusest nähtub, et tööleping oli Teil ettevõttega B, mis lõpetas tegevuse ja lõpetas töölepingu eeldatavasti majanduslikel põhjustel. Töölepingu erakorralisel ülesütlemisel tööandja poolt majanduslikel põhjustel tuleb töötajate osas täita kõik koondamisega seotud ettekirjutused.
Tööandja peab töötajatele tegema kirjalikult taasesitatavas vormis töölepingu ülesütlemisavalduse (TLS § 95 lg1), seda põhjendama (TLS § 95 lg 2) ning järgima kõiki etteteatamise tähtaegu:
1) Töölepingu ülesütlemise tähtajad (TLS § 97 lg 2);
2) Töötajate informeerimine ja konsulteerimine (TLS § 101);
3) Töötukassa teavitamine (TLS §102);
Eesti Töötukassa kaudu on võimalik taotleda tööandja maksejõuetuse hüvitist, kuid seda pärast tööandja maksejõuetuks tunnistamist kohtu poolt. Sellisel juhul tuleb Teil ühendust võtta ettevõtte pankrotihalduriga, kes on kohustatud tegema avalduse Eesti Töötukassale.
Kui tööandja aga maksejõuetust välja kuulutanud ei ole, tuleb saamata jäänud töötasu ja töölepingu erakorralise ülesütlemise hüvitise nõue esitada tööandja vastu, kellega tööleping oli sõlmitud.
Täpsema vastuse jaoks oleks vaja tutvuda konkreetse töölepingu- ning teiste töösuhet puudutavate materjalidega.
Kui peaksite probleemide tekkimisel konsultatsiooni vajama, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta