Lapsehoolduspuhkus ja töötasu

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lapsehoolduspuhkus ja töötasu

03 Mai 2018, 12:14

Olen naasmas tööle peale 1,5 aastat lapsehoolduspuhkusel olemist.
Meil on ettevõttes selline süsteem, et iga aasta pannakse paika tööplaanilised tööd, mille täitmisel saadakse 13. palk detsembris lisaks. Peale selle vaadatakse üle jaanuaris ka töötasu määr ja viimased4-5 aastat kindlasti on seda ka tõstetud. Oma varasemast kogemusest võin ütelda, et tavaliselt tõuseb palk ~ 10%. Olen küsinud kolleegidelt ja neil on palgatõusu viimastel aastatel olnud. Ehk siis 2017 ja 2018 aastate algul, kui mina olin kodus on palka muudetud (ei saa väita, et kõigil 100%, aga kõik, kellelt olen küsinud, kõigil on muutunud).
Selle valguses küsisin, kas ka minu palk kuulub naastes korrigeerimisele, kuna see on 2 aasta tagusel tasemel ja vastuseks sain:
"... lapsehoolduspuhkuselt tagasitulija palk ei kuulu automaatsele korrigeerimisele – inimene tuleb tagasi ja järgmine palgamuudatus tuleb kõigil positiivsetel eeldustel siis, kui see on antud osakonna jaoks asutuse plaani alusel ettenähtud..."
"Sinu palk on Fontese mediaani ja ettevõtte võimalusi arvestades võrdlemisi OK tasemel. Palgad vaadatakse üle uuesti järgmise aasta jaanuaris ja muudatused kehtiks seega tn alates veebruarist."

Tunnen, et see pole minu suhtes päris aus, sest mul oleks 99,9% tõenäosusega palk tõusnud kahel korral, kui ma ei oleks lapsega koju jäänud. Teiseks kuna lähen tööle tagasi aasta keskelt ja seega ei osale boonusprogrammis, sest minu tööalaseid eesmärke ei ole paika pandud (mis ei tähendaks, et ma tööd ei teeks, aga neid ei ole lihtsalt kusagile nimekirja pandud ja sõnastatud).

Kas mul on mingeid argumente esitada palgamuudatuse osas? Või kuhu ma võiksin abi saamiseks pöörduda?

Re: Lapsehoolduspuhkus ja töötasu

10 Mai 2018, 19:51

Tere,

Kas Teil on õigus palgamuudatustele, sõltub Teie töölepingus olevast palga maksmist puudutavast lepingutingimusest ning/või lepingu lisast, millega iga-aastane palgatõus ette nähakse. Neid dokumente nägemata on raske hinnata, kas Teiega on käitutud õiguspäraselt. Soovitan võtta kaasa vastavad dokumendid ning pöörduda hinnangu saamiseks individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta