Töö ülesanded

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 28 Apr 2018, 15:46

Töö ülesanded

28 Apr 2018, 15:58

Tere, töötan hotellis turva valdkonnas ning ülemused on meilt palunud, et teeksime ka muid ülessandeid hotellis.
Ametijuhendis on kirjas, et me võime abistada kaaskolleege kuid mitte enda tööd unarusse jättes. Kuigi kui me teeme neid teisi ülesandeid siis ei ole mitte kuidagi võimalik tegeleda enda põhitööga. Nüüd selle aasta alguses lisati meile veel üks lisatöö (Kuna hotelli juhtiva personalile tundus, et me ei tee juba piisavalt palju tööd.) mida me peame siis täitma ja see võtab meie 12h tööpäeva jooksul 9-10H päevas selle tegemiseks ning lubati ka, et tõstavad siis tänu sellele 0.5euri tunnis palka kuid oleme seda tööd teinud juba veebruarist alates ning pole meile väljastatud uusi ametijuhendeid ega ka vormistatud uut töötasu. Iga kuu olen oma otsese ülemusega pidevalt arutanud ka seda ja temalt ei tundu tulevat ka mingit kindlat vastust vaid ka ainult lubadused.
Kuidas peaksin käituma ülemustega sellisel juhul? Kas keeldun lisatöö tegemisest kuniks on lepingud ja ametijuhendid korrektselt vormistatud?

Postitusi: 1593
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Töö ülesanded

30 Apr 2018, 17:29

Tere,

Täiendavaid, töölepingu kirjalikus dokumendis loetlemata tööülesandeid (nt kohustus kaastöötajat teatud ülesannete
osas asendada) võib töötajale anda vaid poolte kokkuleppel. Töölepingu seaduse (edaspidi TLS) § 17sätestab, et töötajal
on õigus keelduda täiendavate, töö iseloomust mittetulenevate tööülesannete täitmisest. Siiski võib tööandja praegusel juhul Teie käitumist täiendavate tööülesannete täitmisel tõlgendada lepingu muudatusena. Kui läbirääkimised Teie otsese ülemusega ei ole probleemile lahendust toonud soovitaksin pöörduda asutuse juhi poole. Pöördumine võib olla ka e-posti teel ning viisil, et saajaks märgite oma ülemuse ja koopia saadate ettevõtte juhile.
Lisatööst keeldumiseks võib Teil praeguseks puududa alus, kuna olete oma käitumisega (lisatöö tegemisega) sellega nõustunud.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta