maksmata maksud

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 4
Liitunud: 12 Dets 2015, 16:44

maksmata maksud

12 Apr 2018, 17:18

tere.minul on selline küsimus.Töötasin eesti ehitus firmas kes pakkus oma teenust soomes.kuna töösuhe oli pikem siis töötaja tulumaks läks soome ,olin lähetatud töötaja .firma ise arvestas kui suur on tulumaksu protsent .pele töösuhte lõppu on minule tulnud soome maksuametist mitu kirja kus nõutakse lisaraha tulumaksu katteks.kuna firma on pannud tulumaksu protsendi liiga madala,siit ka nende nõue.soome maksuamet ütles mulle et see on ikkagi isikuline ,et tuleb ise ära maksta,sest muidu hakkavad intressid jooksma ja siis ise firmaga klaarida.kuidas peaksin käituma ,kas pean advokaadi võtma ja asja kohtusse andma ,või on mingi muu lahendus.endise tööandjaga suhtlemine välistatud.

Postitusi: 1593
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: maksmata maksud

18 Apr 2018, 06:47

Tere,

Kui tööandja on Eestis registreeritud ja töö Soomes kestab kauem kui 6 kuud on töötaja tavaline maksukohuslane Soomes - tulumaks on astmeline.

Soomest ärakolimisel peab esitama magistraadile teate aadressi muutumise kohta ühe nädala jooksul pärast kolimist. Soovitatav on lahkumisest teatada ka Soome maksuametile. Maksuametist saab ka kontrollida, kas kõnealuseks aastaks arvestatud maksude summa muutub. Samaaegselt võib esitada ka andmed sissetulekute ja väljaminekute kohta, mis on vajalik viimaste Soomes töötamise ajal saadud tulude maksustamiseks. Ärakolimisaasta kohta tuleb esitada maksuametile ka tuludeklaratsioon.

Soomes on kasutusel astmeline tulumaks, mida arvutatakse brutopalgast ning peetakse töötaja töötasust kinni. Seega, kui tööandja on arvestanud ja kinni pidanud vähem, ei ole Te siiski mingit kahju saanud kuna Teie kättesaadav töötasu (netotasu) on olnud selle võrra suurem. Eeltoodust tulenevalt ja lähtudes Teie küsimuses kirjeldatud asjaoludest ei näe vastaja alust tööandja vastu nõude esitamiseks. Kui siiski esinevad asjaolud, mis võivad selleks õigusliku aluse anda, soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta