Juhataja umbusaldamine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 16 Mär 2018, 17:42

Juhataja umbusaldamine

16 Mär 2018, 19:43

Tere!
Pöördume teie poole sellise küsimusega, kuidas avaldada kollektiivset umbusaldust sihtasutuse juhatajale? hooldekodu juhatajale on andnud nõukogu vaba voli teha mida tahab. Hooldekodu on kahesaja kliendiga. Kus personali on 100 inimest. Hooldajaid sellest on 50 inimest. ülejäänud 50 on muu personal. Juhataja arvates on muud personali liiga palju ja seega tahab ära koondada sisevalve, pool meditsiini personalist ning ka teistest üksustest. Kuigi õiguskantsler on ettekirjutusi teinud et hooldekodus on liiga vähe töötajaid. Kuigi hoolekande seadus näeb ette et juhtkond peab tagama turvalisuse. Nii töötajatele, kui ka klientidele. Meil on neli osakonda erivajadustega kliente ja neli osakonda vanuritega. Tihti tuleb ette vägivallatsemist klientide hulgas. Sellest on tekkinud hirm nii töötajatel kui ka klientidel oma turvalisuse pärast. Juhatajat paraku see ei huvita ja koondab kõiki keda heaks arvab. Kuidas sellises situatsioonis toimida? Suuremaks kannatajaks jäävad siin paraku hoolealused, sest personali lihtsalt pole.


Ette tänades

Postitusi: 1593
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Juhataja umbusaldamine

23 Mär 2018, 21:55

Tere,

Töötajad juhatajale otseselt umbusaldust avaldada ei saa. Tekkinud olukorras saab soovitada vaid kolme tegutsemisvarianti:
1. Püüda tekkinud olukorda asutusesiseselt koos juhatajaga arutada
2.Pöörduda SA Nõukogu poole, esitada argumenteeritud seisukohad ja paluda sekkuda
3.Pöörduda järelevalveorgani st Sotsiaalkindlustusameti poole, kes teostab järelvalvet teenuse kvaliteedi üle, samuti kontrollib õigusaktidega ette nähtud personali olemasolu. Sotsiaalhoolekandeseadus § 157 - Riiklikku järelevalvet käesolevas seaduses ja selle alusel kehtestatud õigusaktides sätestatud nõuete täitmise üle teeb Sotsiaalkindlustusamet

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta