Töövõtuleping

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 13 Mär 2018, 19:14

Töövõtuleping

13 Mär 2018, 19:19

Tere,

Töötan ühes ettevõttes töövõtulepinguga.
Kui pikk peab olema etteteatamis aeg,kui on soov lepingut lõpetada.

Postitusi: 1593
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Töövõtuleping

20 Mär 2018, 08:22

Tere,

Töövõtulepinguga kohustub üks isik (töövõtja) valmistama või muutma asja või saavutama teenuse osutamisega muu kokkulepitud tulemuse (töö), teine isik (tellija) aga maksma selle eest tasu. Töövõtulepingu lõpetamise alused on tavaliselt kirjas lepingus. Lõpetada võib lepingu sellest taganedes või seda üles öeldes. Töövõtulepingust taganemine on õiguskaitsevahend teise poole lepingurikkumise puhuks. Nii ülesütlemise kui taganemise alused on reeglina lepingus reguleeritud. Lepingust taganemine on tavapärane õiguskaitsevahend tellija olulise makseviivituse korral. Kui lepingu lõpetamisest etteteatamise tähtaegu lepingus kirjas ei ole, ei ole neid kehtestatud.
Esitatud küsimusest tundub aga vastajale, et hoolimata vormistamisest töövõtulepinguna on tegelikult tegemist tähtajatu töölepinguga. Töövõtuleping sõlmitakse üksnes kindla kokkulepitud tulemuse saavutamiseks (VÕS § 635 lg 1). Kui töö toimub tööandja juhtimise ja kontrolli all, on kindlasti tegemist töölepinguga (TLS § 1). Töölepingu korralise ülesütlemise tähtajaks on 30 päeva, kuid poolte kokkuleppel võib lepingu lõpetada kasvõi päevapealt.
Kui ka küsija ei ole kindel kumb leping tegelikult sõlmitud on, soovitan päärduda selle selgitamiseks ja lepingu lõpetamisel abi ssaamiseks individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta