Töötaja rahaline vastutus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Töötaja rahaline vastutus

15 Juul 2011, 17:31

Tere,
Töötasin väärismetalliga tegelevas firmas, kus võtsin vastu ehte, mille üks osa osutus mitte-väärismetalliks. Olin nõus hüvitama rahalise kahju. Pool kahjust võeti maha minu palgast ja poole pidin veel maksma ühe kuu jooksul. Kuna see summa, mis ma maksma pidin, ei olnud väike, otsustasin tööandjalt selle mitte-väärismetalliks osutunud ehte osa endale küsida, millega tööandja ka nõus oli. Ma allkirjastasin kahjunõude. Nüüd saadeti see ehte osa minu töö juurde, kuid tööandja tahab, et ma enne selle kättesaamist maksaksin ka teise poole kahjust ja kirjutaksin avalduse. Avalduses pean kirjutama, et ma olen kogu tekkinud kahju hüvitanud, et kahju tekitasin ma ise määrates vale proovi ja et mul ei teki firma suhtes pretensioone.
Minu küsimus seisnebki selles, et kas tööandjal (kelle juures ma enam ei tööta, kuna ütlesin töölepingu üles) on õigus minult, kui oma endiselt töötajalt nõuda seda avaldust, millega tõendan eelnimetatud asju?
Ja kui see ehte osa siiski mitteväärismetall on siis, milliseid pretensioone saakski mul tööandja suhtes tekkida?
Kahjuks tekib antud olukorras mulje, et selles loos ei ole kõik õige.

Re: Töötaja rahaline vastutus

18 Juul 2011, 16:43

Sellise avalduse kirjutamise kohustust seadusest tulenevalt ei ole. Tööandja poolt sellise avalduse kirjutamise nõudmise aluseks võivad olla erinevad põhjused, näiteks see, et hiljem töötaja ei süüdistaks tööandjat töötasu kinnipidamises või selles, et kes vastustab metalli proovi määramises vms.


Vastas Katrin Sarap

Vasta