töövõimetuspension

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

töövõimetuspension

22 Juun 2011, 10:37

Tere.

Mulle on määratud politseiametniku töövõimetuspension mille suuruse arvutamise aluseks on minu viimase ametikoha palgamäär.Samas ütleb sama paragrahv, et arvutamise aluseks võib olla ka 5 a. hulgast mulle soodsam ametikoha palgamäär.Sellega seoses ka küsimus kas see 5a.klausel kehtib ainult väljateenitud aastate pensioni kohta või pensioniliigil pole vahet.Mulle oleks soodsam kui minu pensioni arvutamise aluseks oleks 5 viimase aasta hulgast valitud palgamäär.

Re: Töövõimetuspension

27 Juun 2011, 16:58

Soovitan selles küsimuses täpsema vastuse jaoks pöörduda elukohajärgsesse pensioniametisse. Politsei ja piirivalve seaduse § 100 kehtib kõikide pensioniliikide kohta. Teadmata, mis ajal on küsijale määratud töövõimetuspension, ei ole võimalik vastata küsimusele, mis puudutab soodsama sätte kohaldamist. Selles osas tuleb küsijal tähelepanu pöörata Politsei ja piirivalve seaduse § 100 lõikele 2.

Vasta