Töölepingu erakorraline ülesütlemine tööandja poolt töötajas

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Töölepingu erakorraline ülesütlemine tööandja poolt töötajas

20 Mär 2017, 19:05

Tere !
Minu tööandja otsustas lõpetada minuga töölepingu peale seda kui lõpetasin isiklikul tasandil suhte ja tõi kaasa väidetavad süüdistused tööalaselt minu vastu.
Paragrafiks pani lepingu lõpetamise põhjuseks § 88 3,4 ja 8 mis ei vasta tõele

(3) Tööandja võib töölepingu töötaja kohustuse rikkumise või tema töövõime vähenemise tõttu üles öelda, kui ülesütlemisele on eelnenud tööandja hoiatus. Eelnevat hoiatamist ei ole ülesütlemise eeldusena vaja, kui töötaja ei saa kohustuse rikkumise erilise raskuse tõttu või muul põhjusel seda hea usu põhimõtte järgi tööandjalt oodata.
(4) Tööandja võib töölepingu üles öelda üksnes mõistliku aja jooksul pärast seda, kui ta ülesütlemise aluseks olnud asjaolust teada sai või pidi teada saama.
8) on rikkunud saladuse hoidmise või konkurentsipiirangu kohustust.
Kuidas pean edasi käituma sellises situatsoonis ? Mis võimalused mul on? Jõudsin selles firmas töötada 10 päeva ühtegi käskkirja pole olnud! Sain oma nii nimetatult ülemuselt sõimu sõnumeid .Kuhu ma peaks sellega pöörduma? Ei taha endale sellist märki küll jätta!

Re: Töölepingu erakorraline ülesütlemine tööandja poolt tööt

24 Mär 2017, 11:42

Teil on seadusest tulenev õigus pöörduda tööandja käest ülesütlemisavalduse saamisest 30 päeva jooksul töövaidluskomisjoni või kohtusse, et vaidlustada ülesütlemine ning saada hinnang tööandja käitumise õiguspärasusele. Kui Te seda töösuhet jätkata ei soovi, siis saate paluda töövaidluskomisjonilt või kohtult lõpetada tööleping töölepingu seaduse § 107 lg 2 alusel ning sellega koos mõista välja tööandjalt hüvitis.
Täpsemalt saate lugeda Tööelu portaalist: http://www.tooelu.ee/et/tootajale/Toosu ... dlustamine ja brošüürist http://www.ti.ee/fileadmin/user_upload/ ... sjonis.pdf


Vastas Meeli Miidla-Vanatalu.

Vasta