töötuskindlustushüvitise arvutamine lisatasude saamisel

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

töötuskindlustushüvitise arvutamine lisatasude saamisel

03 Mai 2011, 13:24

Tere!
Probleem on järgmine - olin poolteist aastat lapsehoolduspuhkusel ning peale seda mind koondati töö juurest. Nüüd võtsin end töötuna arvele ning taotlesin töötuskindlustushüvitist. Sain otsuse, et minu töötuskindlustushüvitis on umbes 4 korda väiksem kui minu palk enne lapsehoolduspuhkusele minekut. Lähemal uurimisel selgus, et töötukassa arvestab palgana kõiki sissetulekuid millelt arvestatakse töötuskindlustusmaksu sh ka lisatasusid mida sain lapsehoolduspuhkuse ajal. Enamjaolt ulatuvad need tasud paarisaja krooni ringi ning 9 kuust mida töötukassa vaatleb umbes 5-l kuul ongi tegemist vaid lisatasudega. Kuna need lisatasud, ei peegelda minu tegelikku sissetulekut, mõnel kuul olid need summad vaid 2 eurot, siis kas on õige need ikka sisse arvestada. Ma saan aru, et seadusest lähtuvalt ongi kõik õige, kuid tundub liiga ülekohtune. Lisatasud on minu sissetulek, kui vanemahüvitis pole, kus on loogika, minuarust oleks õige sellisel juhul arvestada ka vanemahüvitist palgaks või mitte arvestada lapsehoolduspuhkuse ajal saadud hüvitisi üldse. Hetke olukord ei kajasta minu sissetulekut õiglaselt.

Loodan, et leidub ka minu kaitseks mingi võimalus.
Ette tänades
Kristi

Re: Töötuskindlustushüvitise arvutamine lisatasude saamisel

10 Mai 2011, 17:17

Küsija on esitanud olukorra kirjelduse, milles leiab, et töötukassa arvestussüsteem ei tundu õige, vaid on ülekohtune. Kas tegemist on õige või ülekohtuse arvestuse süsteemiga, ei ole käesoleva juhul vastust koostava juristi pädevuses hinnata.
Soovitame pöörduda siiski töötukassasse.

Töötuskindlustushüvitise maksmise põhimõtted on reguleeritud töötuskindlustuse seaduses. Seaduse muutmise ettepanekuga on võimalik pöörduda Riigikogu sotsiaalkomisjoni poole.

Vasta