Tööleping ja töölepingu lisa

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tööleping ja töölepingu lisa

12 Apr 2011, 22:12

Tere

Varem Töölepingu lisa teemal:

MINA Kas Tööandjal on seaduslik õigus määrata 20 õppekasvatustöö tunni korral ametikoha väärtuseks 0,95 (1.sept.2009 TL sätestas koormusnormi 21 tundi).
TEIE Ei saa. 18 – 24 kontakttunni andmisel ei saa õpetaja koormus olla väiksem kui 1,0.
Ma ei ole töölepingu lisa allkirjastanud.

Probleem:

Mul on kaks ERINEVAT tööandjat: 1. tööleping nr 310 Gümnaasium - 35 tundi, sealhulgas 20 õppetöö tundi
2. tööleping nr 97 Põhikool- Töötaja täidetava õpetaja ametikoha täistööaeg 0,227 ametikohal on 8,0 tundi seitsmepäevase ajavahemiku jooksul, sellest õppetöö tundide arv on 5 tundi

NB! Gümnaasiumi ja Põhikooli asuvad erinevates valdades (vahemaa kahe kooli vahel ~25 kilomeetrit).


Esmaspäev on Gümnaasiumis tunnivaba päev ja Gümnaasiumi direktori suusõnalisel loal töötan (alates 1. sept. 2010) esmaspäeval Põhikoolis aga Gümnaasiumi TL 310 2.2 sätestab: Tööülesannete täitmine toimub Gümnaasiumis (7 tundi x 5 päeva nädalas).

Siin on vastuolu:

1. tööleping nr 310 - esmaspäeval peaksin olema 7 tundi Gümnaasiumi ruumides tööpostil (tunnivaba päev) ja

2. tööleping nr 97 - esmaspäeval samal kattuval kellajal ka Põhikoolis.

? Kas kirjeldatud vastuolu Töölepingutes on määrava tähtsusega ja tähendab, et ma ei saa Gümnaasiumis nõuda 20 õppetöötunni korral 1,0 ametikohta?

? Kui ma ei allkirjasta TL Lisa, siis Gümnaasiumi direktor saab lõpetada minuga töösuhte (nii tema ütles) (nt TL seadus §88 (1) 3) … või rikkunud töökohustusi – vt eespool vastuolu TL-s vms)?

Re: Tööleping ja töölepingu lisa

14 Apr 2011, 09:19

1. Saate ja peate, sest see tuleneb seadusest – 18–24 õppetundi tähendab õpetajale täiskoormusega töötamist. 20 tunni andmisel ei ole tegemist osalise tööajaga. Osalise tööaja kokkulepe on antud juhul võimalik vaid õppetundide arvu vähendamisel alla 18 tunni.

2. Vastuolu seisneb selles, et Teil ei tohiks töölepingu seadusest tulenevat tööaja piirangut arvesse võttes olla püsivalt teist töölepingut põhikoolis, sest sisuliselt on tegemist seaduse mõistes ületunnitööga.
Teise tööandja juures (põhikoolis) tundide andmine on ka gümnaasiumist tunnivabal päeval võimalik vaid tööandja nõusolekul. Tunnivaba päeva eesmärk seisneb tundide ettevalmistamises ning seega võib tööandja seada ka piiranguid.

Töölepingu erakorralisele ülesütlemisele peab üldreeglina eelnema hoiatus.

Vasta