lapsehoolduspuhkus ja teises kohas töötamine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

lapsehoolduspuhkus ja teises kohas töötamine

10 Apr 2011, 22:38

Tere!
Kirjeldan lühidalt oma olukorda ja esitan selle kohta tekkinud küsimused. Olen lapsehoolduspuhkusel. Lapsehoolduspuhkusele jäämise avaldusse panin puhkuse lõpukuupäevaks aja, mil plaanisin reaalselt tööle naasta, mitte lapse kolmeaastaseks saamise päeva. Nüüd tehti mulle teisest kohast tööpakkumine, mille soovin vastu võtta. Kas vastab tõele, et lapsehoolduspuhkuse ajal teises kohas töötades ei pea esimeses kohas lepingut lõpetama? Kas ja kuidas mõjutab seda asjaolu, et mina panin oma avaldusse lapsehoolduspuhkuse lõpukuupäevaks varasema aja, mitte lapse kolmeaastaseks saamise päeva? Riik maksab tagasi ka puhkuse ajal mu õppelaenu. Kuidas peaksin selle osas toimima, kui lapsehoolduspuhkuse ajal töökohta vahetan?

Re: lapsehoolduspuhkus ja teises kohas töötamine

14 Apr 2011, 19:43

Töölepingu seadus ei keela ega piira otseselt ühe tööandja juurest lapsehoolduspuhkusel viibival töötajal teise tööandja juures töötada.
Lapeshoolduspuhkuse ajal teise tööandja juurde tööle minnes ei pea esimese tööandja juures töölepingut lõpetama, kuid kindlasti tuleb enne uue töölepingu sõlmimist läbi lugeda kehtiv tööleping, et teise lepingu sõlmimisega ei tekiks näiteks konkuretsipiirangu rikkumise olukorda või muid esimese lepingu rikkumisi, mis annavad esimesele tööandjale aluse töölepingu erakorraliseks ülesütlemiseks.

Lähtudes töölepingu seaduse § 62 lg-st 2 on lapsehoolduspuhkust õigus kasutada ühes osas või osade kaupa igal ajal. Eeldatakse, et lapsehoolduspuhkusele jäämisest või lapsehoolduspuhkuse katkestamisest teatab töötaja tööandjale 14 kalendripäeva ette, kui pooled ei ole kokku leppinud teisiti.

Ühe tööandja juurest lapsehoolduspuhkusel olles teise tööandja juurde tööle asudes tuleb sellest teavitada kohalikku pensioniametit.

Vasta