töölepingu rikkumine tööandja poolt

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

töölepingu rikkumine tööandja poolt

08 Apr 2011, 18:17

Töötan firmas üle 10 aasta,alustasin tavalisest klienditeenindajast,nüüd olen kõrgemal ametil-juhataja.Samuti oli muudetud tööleping ja palk.Olen kõik need aastad tublisti tööd teinud ja firmas olen võimeline täitma ka teiste ametite kohustusi,kuna olengi praktiliselt kõiki töölisi välja õpetanud.Seda edukalt kasutas tööandja,asendasin töölisi nende puhkuste ja ka haiguste ajal.Selle eest, loomulikult,eraldi tasu ei saanud.Kui jõustus uus TLS, tulid ka meile koondamised.Inimesi koondati,aga töö peab ikka tehtud olema.Nii ma täidangi teise ameti [madalama) kohustusi päevast päeva,ilma igasuguse lisatasuta,vaid vastupidi,madalama palgaga,mille kohta tööandja,ilmselt,unustas minu kirjaliku nõusoleku küsida.2aastat tagasi tööandja ähvardas koondamisega ja ma nõustusin madalama palgaga,aga pabereid selle kohta allakirjutanud ei ole.Samuti tihti viivitatakse palga ülekandmisega.Millised õigused mul on ja mida ma peaks nõudma tööandjalt,kas ei või juhtuda nii,et ühel päeval tööandja toob mulle pabereid,et ma olengi nüüd madalamal ametil ja olen kohustatud täitma neid kõiki ülesandeid?

Olen väga tänulik Teile,kui saate mulle vastata.

Re: töölepingu rikkumine tööandja poolt

14 Apr 2011, 19:41

Lähtudes individuaalse töövaidluse lahendamise seadusest, võib töötasu nõude töövaidluskomisjoni või kohtusse esitada kolme aasta jooksul arvates nõude tekkimisest.

Antud juhul on küsimus poolte tegelikus tahtes kokkulepete sõlmimisel. Töölepingu muudatuse võib kokku leppida ka suuliselt, kuid see kokkulepe peab olema hiljem, vaidluse korral, tõendatav.

Kui töötaja on kindel, et Tema tahe ei olnud töölepingu tingimusi muuta, peaks Ta alustuseks pöörduma kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis tööandja poole ja paluma selgitust, millisel õiguslikul alusel on Tema töölepingu tingimusi muudetud, ning millal ja kas tööandja kehtivat töölepingut täitma asub.

Töölepingu seaduse § 5 lg 4 alusel peab tööandja esitama andmed töölepingu tingimuste muudatuse kohta töötajale kirjalikult ühe kuu jooksul muudatuste tegemisest. Lisaks on töötajal õigus igal ajal nõuda muudetud töölepingu tingimuste esitamist kirjalikult. Tööandjal on kohustus esitada andmed kahe nädala jooksul arvates nõude saamisest.

Vasta