Kas mind saab koondada?

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Kas mind saab koondada?

13 Mär 2011, 21:07

Töökohas tehti mulle väike ametikõrgendus.Töökoht oli teises linnas, kolisin.
Ametinimi jäi mul samaks, aga siis tehti käskkiri, kuhu pandi kirja lisaülesanded ja palgalisa, mida hakkan saama.
Jäin sellelt kohalt lapsehoolduspuhkusele, sellel ajal pandi see saal kinni.

Kuna ma ei soovi enam sinna tagasi tööle minna, siis soovin et mind koondatakse.Nüüd kutsuti mind tööle,teise linna, palk oleks väiksem, kui teises linnas töötades ja tööülesanded ka läheks mingil määral madalamaks, teeksin seda tööd mida kõik teised ja saaksin sama palga.

See ametinimetus, mis mul ennem oli, seda pole üldse enam, vaid kõik on ühe nimetusega, aga mina läksin teise amtinimetusega lhp ja lepingus on mul üldse teine linn, kus töötasin.

Kas ma pean nüüd selle töökoha vastu võtma, kui ma ei taha, või on mul õigus, et mind koondatakse?Kuna tööülesanded on natukene teised ja palk oluliselt väiksem.

Re: Kas mind saab koondada?

15 Mär 2011, 10:09

Te saate pakutavast töökohast keelduda, kuna see ei vasta Teie nõuetele. Tööandja on kohustatud Teid koondama ja Te saate võtta ennast töötuna töötukassas arvele, saades sellega kõik töötule ettenähtud teenused ja garantiid.

Vasta