1. leht 1-st

Munitsipaallasteaia pedagoogide täiendkoolitus

Postitatud: 13 Mär 2011, 16:02
Tere!

Olen lasteaias õppealajuhataja, teist aastat. Viimasel ajal on teravalt üles kerkinud töötajate täiendkoolitusega seotud küsimused. Kas on olemas selline seadus, määrus vm., mis ütleb konkreetselt, et töötaja täiendkoolitus peab toimuma töö ajast?
Uuest töölepingu seadusest leidsin järgneva punkti: Tööandja on kohustatud tagama töötajale tööalaste teadmiste ja oskuste arendamiseks tööandja ettevõtte huvidest lähtuva koolituse ning kandma koolituskulud ja maksma koolituse ajal keskmist töötasu. Lasteaedade eelarve on teadagi väga väike, samuti ei ole meil asendusõpetajat. Siiani oleme talitanud järgnevalt: õpetaja teeb oma töötunnid paarilisele ette või järele, direktor saadab ta käskkirjaga koolitusele, asutus maksab kinni koolituse ja sõidukulud, samuti saab ta koolitusel viibitud aja eest keskmist töötasu. Nii ei pea maksma asendajale. Kas oleme käitunud seadusevastaselt? Rõhutan, et küsimus on täiendkoolituste kohta. Tasemekoolitusega on kõik selge, seal on õppepuhkused jne.

Re: Munitsipaallasteaia pedagoogide täiendkoolitus

Postitatud: 13 Mär 2011, 16:03
Täiendkoolitusele minek tähendab antud juhul tööandja seadusliku korralduse täitmist, mis toimub töötaja tööajast. Sellist koolitust ei saa vaadelda täiendkoolitusena täiskasvanute koolituse seaduse mõistes, sest TäKS § 1 kohaselt: Seadus sätestab täiskasvanute koolituse alused ja õiguslikud tagatised täiskasvanutele nende soovikohaseks õppeks kogu eluea jooksul. See tähendab, et TäKSi rakendamiseks peab initsiatiiv tulema töötajalt endalt.
Koolitusel viibitud tundide ette või järgi tegemine ei ole antud juhul põhjendatud, tekivad ju hoopis ületunnid.

Soovitan pöörduda hinnangu saamiseks ka Haridus- ja Teadusministeeriumisse.