töötaja asendus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 11 Mär 2011, 15:00

töötaja asendus

11 Mär 2011, 15:11

Meil on kindel töögraafik-üks pikk,üks lühike nädal,s.t.üks nädal töötame esmaspäeval,teisipäeval,reedel,laupäeval ja pühapäeval ja teine nädal on tööpäevad kolmapäev ja neljapäev.Minu paariline haigestus ja pidin töötama ka tema päevadel s.t. oln tööl järjest seitse 11 tunnist tööpäeva(reedest-neljapäevani).Minu graafiku järgi pidi see nädalavahetus olema vaba,aga sain ainult reedese ja pühapäevase päeva vabaks,laupäeval aga pidin jällegi töötama paarilise eest.Järgmine nädal on minu graafikus pikk nädal,ütlesin juhatajale ära,et ma enam paarilise päevi ei tee,sest see on väga väsitav.Tema vastas,et on väljapääsmatu olukord.Kas ülemus võib sundida mind töötama paarilise eest?

Postitusi: 1237
Liitunud: 01 Veebr 2011, 14:28

Re: töötaja asendus

14 Mär 2011, 11:27

Töötaja peab teadma oma õigusi ja kohustusi:
  • 1. Kuna ta on tööle asunud summeeritud tööajaga, siis peab tööandja talle teatavaks tegema tööajakava teatavaks tegemise tingimused (TLS § 6 lg 6 alusel) – need võivad olla töölepingus või reeglites töökorraldusele;
    2. Juba teatavaks tehtud tööajakava saab muuta vaid eelnimetatud tingimusi järgides või poolte kokkuleppel;
    3. Töötajapoolset tööle asumist tööandja poolt pakutud tingimustel, saab vaadelda tema nõusolekuna;
    4. Töötaja võib keelduda tööpäevadest, mis ei ole kooskõlas töölepingu seaduse §-s 51 nimetatud töö- ja puhkeaja tingimustega, s.t. kui tööpäev (koos tööpäevasiseste vaheaegadega) on üle 13-tunni või ühe tööpäeva lõpust järgmise tööpäeva alguseni ei ole tagatud vähemalt 11-tunnist puhkeaega;
    5. Summeeritud tööaja rakendamisel võib iganädalast puhkeaega lühendada 36-tunnile seitsmepäevase ajavahemiku kohta TLS § 52 lg 2 alusel, kuid summeerimisperioodi keskmine peab siiski jääma 48-tundi iga 7-päevase ajavahemiku kohta (TLS § 52 lg-st 1 tulenev üldnõue). See tähendab, et kui tööandja on selles kirjeldatud 7-päevases ajavahemikus töötajale võimaldanud ühe tööpäeva lõpust järgmise alguseni vähemalt 36 järjestikust tundi, siis on seadusest tulenev kohustus täidetud.

Antud juhul ei puutu teise töötaja puudumine asjasse, vaid tuleb keskenduda küsija ja tööandjavahelisele individuaalsele kokkuleppele ning töölepingu seadusest tulenevate nõuete täitmisele.

Vasta