Töölepingu lõppemine tähtaja saabudes

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Töölepingu lõppemine tähtaja saabudes

30 Apr 2014, 13:54

Tere

Tööandja lõpetas töölepingu seoses tähtaja saabumisega st . lapsehoolduspuhkusel oleva töötaja naasemisega tööle.

Minu andmetel see töötaja tegelikult tööle ei naasenud ja tööd tegema ei asunud, kuigi tekitati fiktiivsed paberid nagu ta oleks soovinud lapsehooldupuhkust lõpetada ja asunud tööle. Vaidlustasin kohtus fakti, et saabus minu töölepingu lõppemise tähtaeg nagu oleks töötaja soovinud lapsehoolduspuhkuse katkestada enne selle ametlikku lõppu ja asunud tööle.
Kas saan enne kui kohus on tuvastanud, kas töötaja asus tegelikult tööle st kas saabus tähtaeg, minuga töösuhte lõpetamiseks esitada hüvitise nõude selle eest, et tööleping lõpetati varem kui lapsehoolduspuhkus lõppes? Kui jah, siis mis paragrahvile viidates ja kui suures summas. Teine pool väidab, et pole tegemist ennetähtaegse lõpetamisega, mina väidan, et on kuna teine poole ei tulnud tööle ega ole seal siiani.

Re: Töölepingu lõppemine tähtaja saabudes

05 Mai 2014, 11:23

Tere,

Foorumi kaudu ei ole paraku võimalik tutvuda Teie poolt kohtule esitatud hagiavalduse, selles esitatud nõudega, senise menetluskäiguga, tõendite ja hüvitisnõude aluseks olevate täpsemate õiguslikku tähtsust omavate asjaolude ja asjakohaste dokumentidega. Seetõttu on Foorumi kaudu keeruline anda Teile juhiseid kohtus menetluslike taotluste ja täiendavate nõuete esitamiseks. Hüvitisnõude võib esitada koos tuvastusnõudega, et menetleda neid ühes hagimenetluses. Kas ja millises suuruses on alust antud juhul hüvitist nõuda, sõltub eelloetletud täpsustamist vajavatest asjaoludest. Seetõttu soovitame Teil pöörduda isiklikule õigusnõustamisele. Olenevalt majanduslikust olukorrast on võimalik taotleda riigi õigusabi (täpsemalt tingimused jm: http://www.juristaitab.ee/KKK/kohtusse- ... -oigusabi/.

Lugupidamisega
SA Õigusteenuste Büroo

Vasta