TL ülesütlemine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

TL ülesütlemine

04 Mär 2011, 22:09

Töötan ettevõttes, mille peakontor asub Tallinnas. 21.01 helistas telefoniga asutuse juht ja teatas, et ilmselt tuleb mind alates 21.03 koondada /kaks kuud etteteatamise aega/ning lubas saata vastava avalduse. Kirjalikku avaldust ei ole ma tänaseni saanud, kuid ülemuse sekretär helistas ning palus mul tagastada TL ülesütlemise allkirjastatud avaldus, mille ülemus olevat mulle saatnud 21.01. Seda kirja ei ole mulle aga tulnud ja ise ma ka ei küsinud seda vahepealsel ajal ja nagu selgus, siis seda ei saadetud ka mitte tähitud kirjana, vaid tavakirjana. Kui nüüd tuleb uus avaldus, siis huvitab mind see, millisest ajast hakkab lugema etteteatamise tähtaeg. Kas 21.01 nagu algselt taheti või siis ütleme 07.03 kui jõuab kohale kirjalik avaldus?

Re: TL ülesütlemine

06 Mär 2011, 22:26

Töölepingu ülesütlemise tähtaeg ei ole mitte 2 kuud, vaid 1 kuu.
Ka lihtkirjana või e-maili teel saadetud töölepingu ülesütlemise teade on seaduslik ja õige.
Kui Teile pole enne töölepingu lõpetamise tähtaega 1 kuu töölepingu ülesütlemisest ette teatatud ja tööleping öeldakse üles näiteks 21. märtsil 2011. aastal, siis peab tööandja maksma teile hüvitist etteteatamisest vähem teatatud päevade ulatuses. N: Kui Teie saate teate kätte 7. märtsil ja Teiega sõlmitud tööleping öeldakse üles 21. märtsil, siis vahe 21.03 - 07.04. peab tööandja kompenseerima.

Vasta