puhkusest

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Veebr 2011, 19:21

puhkusest

22 Veebr 2011, 19:46

Olen töökohas töötanud üle 20 aasta. Eelmisel aastal jõustus kord, mille alusel peaks asutus mulle võimaldama eelnevate aastate eest saamata jäänud puhkuse päevad (tööaasta alguseks loetakse nüüd 1. jaanuari, mina asusin tööle septembris).Raamatupidaja arvutas välja, et mul on saada 11 päeva puhkust eelnenud aastate eest. Kas asutuse juhil on õigus keelduda mulle nende päevade andmist. Põhjenduseks toob ta, et suvel korralisele puhkusele jäädes pole mul täis aastat töötatud ja ta kasutab neid 11 päeva minu täis mahus puhkuse(42 päeva) saamiseks. Teada olevalt peaks puhkuse läbirääkimised olema kokkuleppelised, aga juhtkond keeldub neid päevi välja andmast. Põhjendus on, et need päevad lükkuvad aastast- aastasse edasi suveti puhkuse täismahus saamiseks. Töötan lasteaias ja minu puhkus on reeglina suvel. Kas minuga on käitutud õigesti ja kas mingil ajal need lisapuhkuse päevad ka aeguvad?

Postitusi: 1237
Liitunud: 01 Veebr 2011, 14:28

Re: puhkusest

25 Veebr 2011, 19:46

Siin sobiks selgituseks viide Sotsiaalministeeriumi kommentaaridele: http://www.sm.ee/tegevus/too-ja-toimetu ... eglid.html

Tööandja ei saa keelduda nimetatud 11 puhkusepäeva andmisest. Tegelikult oleks tööandjal tulnud juba 2010. aastal töötajale võimaldada 11 + 42 kalendripäeva puhkust.
Kõnealuste päevade edasilükkamine järgnevatele kalendriaastatele saab toimuda vaid kokkuleppel. Kuna kokkulepet sõlmitud ei ole ning tööandja ei ole neid päevi ilmselt ka käesoleva aasta puhkuste ajakavas näidanud, siis on töötajal töölepingu seaduse § 69 lg 3 alusel õigus neid igal ajal kasutada, teatades sellest tööandjale 14 kalendripäeva ette kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis.

Kuni 30.06.2009. aastal välja teenitud, kasutamata ja aegumata puhkusepäevad aeguvad TLS § 137 kohaselt 30.06.2013. aastal.

Vasta