töötasu

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 19 Veebr 2011, 10:26

töötasu

19 Veebr 2011, 11:03

Tere. Töötan lasteaias logopeedina ja mul on pedagoogi ametijärk. (Töölepingus on: asub tööle logopeed-eripedagoogina.) Vastavalt vallavolikogu määrusele (21.01.2010 nr.3) punkt 9 järgi tsit.: Huvijuhi, logopeedi, eripedagoogi ja psühholoogi palgamäär on võrdne punktiga 2 sätestatud ametijärgule vastavast palgamäärast. Punktis 2 on toodud kooli pedagoogide palgamäärad vastavalt ametijärgule (noorempedagoog, pedagoog, vanempedagoog, pedagoog). Ainus logopeedi töötasu puudutav lause on toodud punktis 9. Ometi saan töötasu nagu lasteaiaõpetaja (st. 10% vähem kui kooli pedagoog, vald on nii otsustanud, et kõrgharidusega lasteaiaõpetaja saab 90% punktiga 2 sätestatud pedagoogi palgamäärast.) Lasteaia direktor on selgitanud suuliselt, et kuna ma töötan lasteaias, siis saan töötasu nagu kõrgharidusega lasteaiaõpetaja.
Küsimus: Kas mul on õigus saada töötasu nii nagu määrus ette näeb? Mis põhjusel on tööandjal õigus käsitleda mind kui lasteaia õpetajat? kas mul on võimalus saada tagant järgi seni saamata jäänud töötasu?
Tänan.

Postitusi: 1237
Liitunud: 01 Veebr 2011, 14:28

Re: töötasu

22 Veebr 2011, 13:39

Nägemata asjasse puutuvaid dokumente (määrus, tööleping, ametijuhend jne) olen seisukohal, et käesoleval juhul tuleks töötajat käsitleda pedagoogina.

Vasta