vanemapalga tasaarvestus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 18 Veebr 2011, 12:19

vanemapalga tasaarvestus

18 Veebr 2011, 12:26

Mure selline, et ma käisin kahe kohaga tööl enne, kui lapsehoolduspuhkusele jäin!Ühest kohast võtsin puhkuse, teisest mitte. Detsembris sain palka täpselt miinimumi ja jõulude ajal otsustasid mu teise töökoha ülemused jõulupreemiat maksta mulle... Sellega läks aga summa suuremaks, kui tohib olla, ilma, et vanemahüvitise kallale minnakse. Ja nüüd helistati, et teevad tasaarvestuse. Mul polnud õrna aimu ka, et ma sealt mingit preemiat võin saada, kui polnud ligi pool aastat töölgi käinud seal... Seletasin ka pensioniametis, et ma olen teadlik, et üle miinimumi ei tohi teenida ja omalt poolt tegin kõik selleks, et ka nii oli, aga õeldi, et kuna preemia käib ka tulu alla, siis ikkagi võtavad nüüd raha maha järgmine kuu. On mul mingit võimalust selle vältimiseks?? Pensioniametist soovitati, et tööandja peaks mingi töendi kirjutama, aga see, kes preemiat maksis, ei ole nõus seda tegema. Teine tööandja oleks nõus, aga see ei pidavat kõlbama. Mida teha??

Postitusi: 1237
Liitunud: 01 Veebr 2011, 14:28

Re: vanemapalga tasaarvestus

21 Veebr 2011, 10:02

Antud juhul lähtutakse vanemahüvitise seaduse §-st 5 tulenevat teatamiskohustusest ja §-st 7 tulenevatest hüvitise tagasinõudmise alustest.

Kuigi antud kaasuse puhul ei ole hüvitise saaja oma seadusest tulenevaid kohustusi rikkunud, on Pensioniametil siiski õigus teostada vanemahüvitise ümberarvestus ja nõuda enammakstud summa tagasi, tööandjate kirjad siin ei aita, arvesse võetakse tasu väljamakse tegemise ja maksude deklareerimise aeg.

Vasta