Puhkusetasu-töötasu

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Puhkusetasu-töötasu

22 Veebr 2012, 19:26

Tere,

kas korteriühistu esimehele võib välja maksta puhkusetasu (aastase), ilma, et ta ise puhkusele läheks ning saab ka kuu töötasu tehtud töö eest?

tänan.

Re: Puhkusetasu-töötasu

28 Veebr 2012, 22:16

Kuna korteriühistu esimees on ka korteriühistu juhatuse liige, siis on tema suhe korteriühistuga reguleeritud käsunduslepingu alusel, mida reguleerib võlaõigusseadus. Kuna korteriühistu esimehe ja korteriühistu vahelist suhet ei reguleeri töölepingus seadus, mis reguleerib põhipuhkuse andmist ja hüvitamist, ei ole antud juhul puhkuse hüvitamine ilma puhkust kasutamata seadusega reguleeritud. Kui juhatuse esimehega sõlmitud lepingus on puhkus kokku lepitud, siis on selle hüvitamine ja kasutamine samuti lepingupoolte kokkuleppe küsimus.

Juhul, kui juhatuse esimees täidab ühistus ka muid ülesandeid, kui esimehe ülesandeid, mida saab täita töölepingu alusel, siis kehtiva seaduse kohaselt ei ole töösuhte kestel lubatud puhkusetasu välja maksta ilma puhkust kasutamata.


Vastas Katrin Sarap

Re: Puhkusetasu-töötasu

29 Veebr 2012, 00:33

Tere,

kui ühistu tööd juhtiv isik ei ole juhatuse liige?

Re: Puhkusetasu-töötasu

02 Mär 2012, 20:13

Küsimusest ei selgu, millise lepingu (töölepingu või käsunduslepingu) alusel isik oma kohustusi täidab. Juhul, kui isik täidab oma kohustusi töölepingu alusel, mida reguleerib töölepingu seadus, siis ei luba töölepingu seadus töösuhte kestel puhkusetasu välja maksta ilma, et töötaja ei viibiks puhkusel, v.a lõpparve hulgas. Kui isik täidab oma kohustusi, kas töövõtulepingu või käsunduslepingu alusel, siis ei ole nende lepingute puhul seaduses põhipuhkust, ega selle hüvitamist ette nähtud. Kui pooled on vaatamata sellele puhkuse andmises kokku leppinud, on puhkuse hüvitamine poolte kokkuleppe küsimus.


Vastas Katrin Sarap

Vasta