Lapsehoolduspuhkuselt naasmise aeg haridustöötajal

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lapsehoolduspuhkuselt naasmise aeg haridustöötajal

19 Veebr 2012, 19:11

Tere,
Olin 3 aastat tööl ja siis kahe järjestikuse lapsega lapsehoolduspuhkusel (noorem nüüd 1,5 aastat). Vanemahüvitis lõppeb mais ja sooviksin tööle pöörduda juunist. Saamata on mul vanast ajast 45 puhkepäeva, kuid neid sooviksin kasutada siis kui on kõigil teistel ka puhkus (haridustöötajatel 56 päeva). Küsimus ongi selles, kas tööandja peab mind võtma juunis tööle (palgaga tööle), kuigi tunde ei toimu (õpetajad siiski enamasti jaanipäevani tööl)? Direktor ütles, et tema ei ole küll huvitatud minule palga maksmisest, kui tal mulle reaalset tööd anda ei ole. Millised on sellisel juhul minu õigused? Ei ole majanduslikul võimalik kuu aega rahatult kodus istuda.
Samuti tahaks teada, kas tööandja peab võimaldama mulle 6 päeva tasulist lapsepuhkust, kui ma just naasen lapsehoolduspuhkuselt.
Tänan vastuse eest.

Re: Lapsehoolduspuhkuselt naasmise aeg haridustöötajal

23 Veebr 2012, 08:42

Ma eeldan, et küsijal on tööleping ning seega kohaldub sellele tööleping. TLS § 62 lõike 2 kohaselt peab töötaja lapsehoolduspuhkuse katkestamisest ette teatama 14 kalendripäeva. Seaduse kohaselt ei ole tööandjal õigus keelduda töötaja tööle tagasi võtmisest vaatamata sellele, kas tööandjal on tööd või mitte. Erinevalt TLS § 69 lõikele 7, mis annab õiguse nõuda põhipuhkust sobival ajal, ei näe TLS § 63 ette võimalust nõuda lapsepuhkust töötajale sobival ajal. Seetõttu tuleb lapsepuhkuse päevade kasutamine poolte vahel kokku leppida.


Vastas Katrin Sarap

Vasta