Lapsehoolduspuhkuselt naasmine ja uue töölepingu sõlmimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Lapsehoolduspuhkuselt naasmine ja uue töölepingu sõlmimine

01 Veebr 2012, 09:17

Tere.
Mul on kehtiv tööleping tööandjaga aastast 2006. Tegemis on erasektoriga. Ajavahemikul 01.10.2009-23.01.2012 olin ma lapsehoolduspuhkusel ning tööle võeti uus, tähtajatu lepinguga tootejuht. Tööle naastes pakkus tööandja mulle uut töökohta ja ametinimetust. Sisuliselt ei erine oluliselt minu uue ametikoha kohustused eelneva töö kohustustest. Samuti tegi ta ettepaneku sõlmida uus tööleping, kuna eelmine leping on vananenud. Uue lepingu kohaselt on palk sama, kuid tööandja nõuab uut katseaega (4 kuud) ja tööstaazi arvestuse algust alates 23.01.2012. Samuti on lepingus punkt, mis kohustab mind vajadusel asendama ettevõtte kolleege, kuna olen selleks ainus vajalike teadmisete ja oskustega isik. Mis õiguslikul alusel on tööandjal õigus rakendada mulle uut katseaega ning tööstaazi arvestust?

Re: Lapsehoolduspuhkuselt naasmine ja uue töölepingu sõlmimi

02 Veebr 2012, 15:49

Tavapäraselt, kui töötaja tuleb lapsehoolduspuhkuselt tagasi, siis jätkab töötaja töötamist olemasoleva töölepingu alusel. Antud juhul ei ole katseaja kohaldamine vajalik ega mõistlik. Katseaja eesmärgiks on välja selgitada, kas töötaja tervis, teadmised, oskused, võimed ja isikuomadused vastavad tasemele, mida nõutakse töö tegemiseks (TLS § 6 lõige 1). Kuna antud juhul on töötaja eelnevalt tööandja juures töötanud, siis ei ole katseaja kohaldamine asjakohane. Kuna töötajal on sama tööandja juures jätkuv töösuhe ja see ei ole lõppenud, siis tuleb tööstaaži arvestada eelmise lepingu alusel tööle asumisest.


Vastas Katrin Sarap

Vasta