Tööraamatut ei õnnestu tagasi saada

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tööraamatut ei õnnestu tagasi saada

19 Jaan 2012, 13:17

Tere! Oleksin pidanud oma tööraamatu tagasi saama juba üle nelja aasta tagasi. Et asi oleks arusaadavam, toon ära minu pöördumise Pärnu Maakohtu Haapsalu kohtumajja ja nende vastuse mulle. Eelnevalt olen pöördunud tööinspektsiooni, töövaidluskomisjoni, sotsiaalministeeriumisse - abi mitte mingisugust. Ehk oskate midagi asjalikku soovitada? Tööraamatut on mul tarvis eelkõige pensioniõigusliku staaži tõendamiseks.
---
Tere!
Püüan oma abipalve võimalikult lühidalt ja arusaadavalt teatavaks teha. Töötasin osaühingus M alates 03. septembrist 2006 kuni detsembrini 2007, mille juhatajaks oli hr E. See osaühing lõpetas aktiivse tegevuse juba detsembris 2007, kuid äriregistrist on kustutatud alles eile, so 17.01.2012. Ma ei pretendeeri mingitele rahalistele nõuetele – see “rong” on juba ammu läinud, kuid oma tööraamatu tahan kindlasti tagasi saada. E kontaktandmetest oskan öelda vaid seda, et ta elas kusagil Haapsalus ja ilmselt mingi üürikorter oli ka Tallinnas. Tema telefoninumbritest ja e-posti aadressidest ei tea ma käesoleval hetkel midagi.
Kogu selle loo illustreerimiseks panen manusena kaasa ka mõned failid.
Põhiküsimus: mida ma peaksin selleks tegema, kuidas toimima, et oma tööraamat tagasi saada?

---
Vastus kirjale: Vastuseks Teie pöördumisele teatab kohus, et kohtuasutus ei anna õigusabi. Õigusabi saamiseks pöörduge advokaadi poole.

Re: Tööraamatut ei õnnestu tagasi saada

23 Jaan 2012, 17:23

Advokaadibüroo saab Teile osutada õigusabi teenust pärast vastava kliendilepingu sõlmimist, milles lepitakse kokku teenuse sisu ja selle eest makstav tasu. Üldiselt, mis selles olukorras saaks teha, on pöörduda näiteks äriregistri poole. Kuna ettevõte on äriregistrist kustutatud, siis eeldan, et äriühingu dokumentide hoidjaks on määratud E.L. Soovitan Teil äriregistri kaudu tuvastada see asjaolu (sh aadress) ning saata E.L'le tähitud kiri tööraamatu tagastamiseks. Võimalus on ka kohtu kaudu kohustada E.L’a, kui endist juhatuse liiget tagastama Teie tööraamat.


Vastas Katrin Sarap

Vasta