Asutuse reorganiseerimine

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Asutuse reorganiseerimine

06 Jaan 2012, 13:45

Alates 01.01.2012 korraldati ümber ja ühendatati Siseministeeriumi valitsemisalas asuvaks valitsusasutuseks nimetusega Päästeamet senise Päästeameti kohalikud täidesaatva riigivõimu volitusega asutused Põhja-Eesti Päästekeskus, Lõuna-Eesti Päästekeskus, Ida-Eesti Päästekeskus ja Lääne-Eesti Päästekeskus.

Päästeteenistujatele, kelle ametikoht, teenistusülesanded ja ametinimetus ümberkorralduse tõttu muutus või kelle ametikoha asemele loodi uus ametikoht, tehti ettepanek asuda loodavale ametikohale.

Mulle esitati teatis enne uute ametijuhendite kinnitamist, et minu ametikoha teenistusülesanded ei muutu.
01.01.2012 kehtima hakanud ametijuhenditega muutusid minu teenistusülesanded oluliselt, kuid mulle ei antud võimalust kaalutleda, kas ma jätkan või loobun edasisest teenistusest.
Minu pöördumisele PA poole, vastati ilma minult täiendavate selgituste võtmiseta, et ametijuhendiga ei muutu teenistusülesannetes midagi.
30.12.2011 määrati mind PA direktori käskkirjaga antud ametikohale minu nõusolekut küsimata.

Küsimus:
Kuidas ma peaksin edasi käituma, sest ametijuhendiga pandud teenistusülesanded muutusid oluliselt ning need vajavad pädevust mida eelnevate teenistusülesannete täitmisel vaja ei olnud?
Kas on võimalus veel otsus vaidlustada ning saada asutusest koondamine?

Re: Asutuse reorganiseerimine

09 Jaan 2012, 16:40

Esmalt on soovitav selgituste saamiseks pöörduda PA poole. ATS § 160 lõike 1 alusel on ametnikul õigus esitada halduskohtumenetluse seadustikus sätestatud tingimustel ja korras halduskohtule kaebus teenistusalastes küsimustes antud haldusakti või tehtud toimingute peale. Seega pärast PA-t vastuse saamist on võimalus kaaluda, kas on vaja pöörduda kohtusse.


Vastas Katrin Sarap

Vasta