Iga kuu erinev töökoormus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Iga kuu erinev töökoormus

24 Dets 2011, 14:49

Tere!
Kuidas vormistada töölepingut, kui mul on iga kuu erinev töökoormus. Mõni kuu annab 0.5 kohta, teisel kuul pole üldse tööd ning mõnikord saan täiskoha tunnid täis. Ja ette ka ei oska ennustada.
Kas teha igaks kuuks eraldi tööleping või saab ka ühega hakkama, kuna töötan nö asendajana: annan puhkusi ning haiguslehti.
Probleem on ka ses suhtes välja tulnud, et kui mulle määratagi mingi koormus, siis töötundide defitsiidil peab asutus mulle ikkagi raha välja maksma, ning ületundide korral on ka eraldi paberimajandus.

Re: Iga kuu erinev töökoormus

29 Dets 2011, 16:37

Olukorras, kus iga kuu töötunnid jaotuvad ebavõrdselt, kasutatakse sellisel juhul summeeritud tööaja arvestust. Summeerimise periood saab üldjuhul olla 4 kuud. Summeerimise perioodi lõpus selgub, kas tegemist on ületundide või alatundidega. Alatunnid tuleb töötajale hüvitada. Ületunnid samuti vastavalt kehtivale seadusele.


Vastas Katrin Sarap

Vasta