keskmise töötasu arvutamine - uus määrus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

keskmise töötasu arvutamine - uus määrus

13 Dets 2011, 14:02

Tere,

Mul on küsimus 01.01.2012 jõustuva "Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord" kohta. Üheks muudatuseks selles on, et keskmine töötasu arvutatakse arvutamise vajaduse tekke kuule eelnenud 6 kalendrikuu teenitud töötasust, mis on sissenõutavaks muutunud. Seega saan aru, et kui keskmise töötasu arvutamise vajadus tekib enne palgapäeva, siis eelnevat kalendrikuud, mille töötasu pole sissenõutavaks muutunud, keskmise tasu arvestuse hulka ei lähe.

Kui töötasu on aga töötajale arvutatud ja makstud enne kokkulepitud palgapäeva (kokkulepe on, et palk makstakse välja hiljemalt 10.-ndal näiteks), kas siis võib (või peab) siiski arvestada ka eelneva kuu kesmise arvestuse hulka? (nt palgapäev ettevõttes on hiljemalt 10.03., palk makstakse osadel töötajatel välja juba 02.03 ja keskmise arvutamise vajadus tekib 03.03.). Sissenõutavaks oleks töötasu muutunud aga alles mitu päeva hiljem.

Samuti puhkusetasu arvestamisega. Kui inimene läheb puhkusele näiteks 08.03., siis tuleb puhkusetasu maksta 06.03. Eelmise kuu palk on makstud 02.03., palgapäev 10.03. (muutub sissenõutavaks). Kas sel juhul puhkuseraha arvutamisel tuleb arvutamise aluseks oleva 6 kuu hulka ka eelmine kuu lugeda, kuigi eelmise kuu palga sissenõutavaks muutumise aeg pole saabunud?

ette tänades,

Margus

Re: Keskmise töötasu arvutamine - uus määrus

15 Dets 2011, 16:39

Teie näite puhul, kus palgapäev on 10. kuupäev ja töötasu on välja makstud varem, siis ei ole 03.03 keskmise arvutamise vajaduse tekke hetkel eelmise kuu töötasu veel sissenõutavaks muutunud ning seega seda summat arvestada ei tule. Muidugi võib alati töötaja jaoks kasutada soodsamat olukorda ning, kui see summa võetakse sisse ja see muudab töötajale arvestatava summa soodsamaks, siis võib kuid ei pea tööandja seda arvesse võta. Puhkusetasu arvestamisel on sama vastus.


Vastas Katrin Sarap

Vasta