Töösuhte lõpetamine ja puhkus

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Töösuhte lõpetamine ja puhkus

04 Mai 2023, 13:01

Mul on küsimus töösuhte lõpetamise kohta ja sellega seonduva põhipuhkuse kasutamise kohta. Olen töötanud ettevõttes 13 aastat, ja saanud igal aastal juunikuus 28 päeva põhipuhkust. Sellel aastal peaksin jääma samuti 01.06.23-30.06.23 põhipuhkusele. Aga soovin anda 31.mai ülesütlemisavalduse. Minu küsimus on- kui palju on mul saada puhkust tegelikult, kui 3.juulist asun töötama uues ettevõttes? Kas see 28 päeva põhipuhkust kehtib ikka, olles töötanud maikuuga (juuli 2022-mai 2023) kokku 11 töötatud kuud ( asusin tööandja juurde 2010 a. maikuus) või on mul õigus saada ainult 14 päeva põhipuhkust, arvestades, et lahkun töölt.

Re: Töösuhte lõpetamine ja puhkus

04 Mai 2023, 18:22

Tere

Puhkusearvestus käib kalendriaastate kaupa. Seega aasta eest, mille töötasite 01.jaan – 31 dets, on Teil õigus saada kogu töölepingus kokku lepitud puhkust. Kui aga poole kalendriaasta pealt töösuhe lõpetada, saab ka puhkust kasutada proportsionaalselt sellel konkreetsel aastal töötatud ajaga. Uue tööandja juures siis kasutate proportsionaalselt seal töötatud ajaga kokkuleppel kas ette või aasta lõpus või koos järgmise aasta puhkusega.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta