Põhipuhkuse kasutamine.

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 1 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 04 Sept 2016, 22:12

Põhipuhkuse kasutamine.

13 Jaan 2021, 23:19

Tere!

Jäi eelneval kalendri aastal põhipuhkus täies mahus kasutamata ning nagu ma aru saan siis pole see puhkus veel aegunud. Nimelt oleks siis küsimus selline, et kas mul on õigus küsida tööandjalt põhipuhkust korraga nii eelneva kalendri aasta eest kui ka käesoleva kalendri aasta eest ? Või peavad olema kasutamata puhkus ja käesoleva aasta puhkus eraldi ?

Postitusi: 2285
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Põhipuhkuse kasutamine.

20 Jaan 2021, 19:13

Tere

Seaduse kohaselt määrab põhipuhkuse aja tööandja, arvestades töötajate soove, mis on mõistlikult ühitatavad tööandja ettevõtte huvidega. Selleks kehtestab tööandja puhkuste ajakava. Puhkuste ajakavasse märgitakse põhipuhkus ja kasutamata puhkus. Seadus ei keela kasutamata puhkust ja põhipuhkust üksühele järgnevalt, kui Teie tööandja töökorraldus seda võimaldab-

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Postitusi: 1
Liitunud: 07 Dets 2021, 18:20

Re: Põhipuhkuse kasutamine.

07 Dets 2021, 18:26

Tere!
Kas õpetajal on õigus saada eelmise õppeaasta puhkusest saamata jäänud puhkuse päevi käesoleva õppeaasta talvisel koolivaheajal?

Tänuga!

Postitusi: 2285
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Põhipuhkuse kasutamine.

07 Dets 2021, 22:32

Tere

Kasutamata puhkuseosa viiakse üle järgmisesse kalendriaastasse. Tähele tuleb panna, et põhipuhkuse nõue aegub ühe aasta jooksul arvates selle kalendriaasta lõppemisest, mille eest puhkust arvestatakse (TLS § 68 lg 5 ja 6). Seega on eelmisel kalendriaastal kasutamata puhkuseosa võimalik kasutada sellele järgneva kalendriaasta jooksul.
Üldiselt kasutatakse puhkust puhkuste ajakava alusel. Meeles tuleb pidada, et juba kinnitatud puhkuse ajakava on õigus muuta üksnes mõlema poole kokkuleppel. Juhul, kui puhkus ei ole märgitud puhkuste ajakavasse, peab töötaja teatama puhkuse kasutamise soovist kirjalikku taasesitamist võimaldavas vormis 14 kalendripäeva enne puhkuse algust.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta