võlgade pärimine

Tere, oleme elukaaslasega koos elanud 15 aastat. Meil on ühine laps, kes on 6-aastane. Seoses Ukraina sõja ja sellele eelnenud Krimmikatastroofiga on mu elukaaslasel tekkinud mitmemiljonised võlad (eurodes). Ta on juba eakas ja minu küsimus olekski selline, et kui temaga peaks midagi juhtuma, kas siis tema võlad võivad n-ö edasi kanduda mulle ja meie lapsele? Endise abikaasaga ta on lahutatud ja nende lapsed on juba täisealised. Tänan, Vastust ootama jäädes,

Võlad, nagu ka vara, saavad edasi kanduda pärijatele ja pärimise teel. Kui Teie elukaaslane ei ole teinud testamenti, ei saa Teie tema pärijaks olla. Seadusjärgseteks pärijateks on pärandaja lapsed ja kui pärandaja on surma ajal abielus, tema abikaasa. Seega saavad võlad teoreetiliselt üle kanduda kõigile Teie elukaaslase lastele võrdsetes osades. Seda saab aga vältida, kui anda pärandi avanemise järgselt kolme kuu jooksul notarile teada soovist pärandist loobuda. Loobuda ei saa seejuures vaid kohustustest ja vastu võtta vara vaid loobuda saab vastava soovi korral kogu pärandist.