Justiitsministeeriumil valmis infovoldik, kus on antud põhjalik ülevaade sellest, millised on võlgnike õigused täitemenetluses.
Justiitsministeeriumil valmis infovoldik, kus on antud põhjalik ülevaade sellest, millised on võlgnike õigused täitemenetluses.
Tasuta rahvusvaheline õigusabi on mõeldud selleks, et tagada isikutele asjakohase õigusabi reaalne kättesaadavus. Vajadus selle järele võib tekkida juhul, kui isiku kohtuasja vaadatakse läbi kohtus, mis ei asu tema alalises elukohariigis. Rahvusvaheline õigusabi võib katta lisaks esindaja kuludele ka suulise tõlke, vajalike dokumentide tõlkimise kulud ning sõidukulud olukorras, kus taotleja füüsilist ilmumist kohtusse nõuab seadus või kohus.
Tasuta õigusabi saamist piiriüleste vaidluste korral reguleerib Euroopa Nõukogu direktiiv 2003/8/EÜ, mille leiate siit. Direktiivi kohaldatakse kõigile Euroopa Liidu liikmesriikidele, va Taani.
Rahvusvahelist õigusabi on õigus taotleda Eesti kodanikel või Eestis alalise elamisloa alusel viibivatel isikutel, kes on oma majandusliku olukorra tõttu osaliselt või täielikult võimetud ise kandma menetluskulusid. Isiku majanduslikku olukorda hindab pädev organ riigis, milles asja menetletakse, mitmesuguste tegurite põhjal, näiteks sissetulek, perekondlik olukord jne.
Täpsemat infot Teid huvitava riigi õigusabisüsteemi kohta leiate siit.
Dokumentide esitamiseks on kaks võimalust:
Õigusabi taotlemiseks tuleb esitada õigusabitaotlus ning sellele lisada vajalikud dokumendid selle liikmesriigi keeles, milles õigusabi andmist taotletakse. Õigusabi taotlemise edastamiselt ei pea tasuma riigilõivu.
Õigusabi taotlemise vorm ning õigusabitaotluse edastamise vorm on kättesaadavad elektrooniliselt. Kõige lihtsam on neid täita internetileheküljel e-Justice. Sealt on võimalik leida täpsemat informatsiooni rahvusvahelise õigusabi kohta.
Vajalikud vormid on kättesaadavad siit.
Üldjoontes tuleb Teil:
OÜ HUGO Endla 15, Tallinn 10122 Tel. 6 880 400, hugo@hugo.legal