Ostueesõiguse kasutamise takistused

Tere,

tänan vastuse eest aga mul pole ikka õnnestunud seda umbsõlme lahti harutada ja ostueesõigusega ostetud korteri valdust kätte saada. Ostja, kes andis ostueesõigusega koormatud ajal korteri rendile ja rentnik, mõlemad väidavad, et neil pole võtit, mida mulle üle anda. Rentnik lubas uurida, kelle käes võti on aga pärast seda kõnet enam minu kõnesid vastu ei võta, meilile ei vasta. Ostja väidab, et ma pean ise rentniku käest võtmed kätte saama, et temal pole sellega midagi pistmist.

Ostja nõudis, et notariaalsesse lepingusse pannakse sisse, et korter on koormatud rendilepinguga ja nüüd väidab, et ma olen ostnud korteri koos rendilepinguga. Notar selgitas, et ostja peab selle rendilepingu lõpetama, sest seda poleks tohtinud teha ja korter tuleb mõistliku aja jooksul vabastada. Ostueesõigusest teavitati osapooli 10. aprillil ja ostueesõiguse notariaalne tehing toimus 5. mail 2023.

Mis võimalused mul on korteri valdus kätte saada? Kas ma võin kutsuda lukuabi ja lasta lihtsalt luku lahti teha?

Kes seaduse järgi peaks mulle korteri võtmed andma, kas müüja, ostja või rentnik?

Lugupidamisega 
 

Teie küsimusest saab järeldada, et olete saanud vaidlusaluse korteri omanikuks. Seega on teil kõik omanikuõigused ja saate omaabi korras siseneda lukuabi kaasabil. Kui aga mingil põhjusel omaaabi korras valduse üle võtmine ei õnnestu, tuleb pöörduda vastava nõudega kohtusse. Teie ees on kohustus valdus üle anda müüjal. Teise osapooltega Teil suhted puuduvad ning neilt ei saa Te seetõttu ka midagi nõuda.

Vastatud:
05.06.2023