Õhksoojuspumba paigalduseks korteriomanike nõusolek

Kuidas korteriühistu kooselekul toimuval hääletusel tagada hea usu põhimõttest lähtumust? Kui on näiteks hääletusel küsimus, et konditsioneeri tohib rõdule paigaldada ja on oht,et mõned inimesed lihtsalt igaks-juhuks keelduvad nõusoleku andmisest? Kas võiks KÜlt nõuda, et lisaks hääletuse tulemusele fikseeritaks ka nõusoleku admisest keeldujate põhjendused, et näiteks hiljem kohtus vaielda juhul kui ei lähtutud hea usu põhimõttest?

Esmalt on oluline, kas piisab üldkoosoleku häälteenamusega vastu võetud otsusest või on vajalik kõigi korteriomanike nõusolek. Vajalik on kõigi kaasomanike nõusolek juhul, kui õhksoojuspumba paigaldamine muudab oluliselt elamu välisseina. Korteriomanike häälteenamus on vajalik juhul, kui õhksoojuspump ei tekita ülemäärast häirivat müra ning vibratsiooni ja välisilme oluliselt ei muutu.

Kui keegi kaasomanikest peaks põhjuseta keelduma nõusoleku andmisest, saab nõusolekut temalt nõuda kohtu kaudu. Kohus otsustab kõigist konkreetsetest asjaoludest lähtuvalt, kas korteriomanikul oli kohustus nõusolek anda või mitte. Foorumis kahjuks konkreetset seisukohta võtta ei saa, kuna ei ole teada kõik olulised asjaolud. Soovitan Teil pöörduda individuaalsele nõustamisele, et selgitada juba etteulatuvalt välja, kas korteriomanikelt on õigus nõusolekut nõuda või mitte.

Vastatud:
31.05.2023