nõude aegumine

Tsiviilasjas on nõue aegunud ja tegemist on solidaarvõlaga. Kohtutäitur on alustanud menetlust mõlema solidaarvõlgniku suhtes, seega on menetluses kaks eraldi täiteasja. Üks solidaarvõlgnikest esitas aegumisavalduse. Avalduse esitamisel tuleb võlgnikul maksta tasu avalduse läbivaatamise eest kohtutäituri seaduse § 41'1 lõikes 1 sätestatud määras. Üks solidaarvõlgnikest tegi seda. Kohtutäitur vaatas avalduse läbi ja lõpetas ühe solidaarvõlgniku suhtes täitemenetluse seoses aegumisega. Teine solidaarvõlgnik ei ole avaldust esitanud. Kas sellisel juhul peab kohtutäitur jätkama täitemenetlust teise solidaarvõlgniku suhtes ?

 Asjaolud, mis mõjutavad solidaarvõlgnike vastutust, eelkõige aegumise vastuväide, kehtivad üksnes selle solidaarvõlgniku suhtes, keda need puudutavad. Seega tuleb aegumise vastuväide esitada igal võlgnikul eraldi.