Justiitsministeeriumil valmis infovoldik, kus on antud põhjalik ülevaade sellest, millised on võlgnike õigused täitemenetluses.
Justiitsministeeriumil valmis infovoldik, kus on antud põhjalik ülevaade sellest, millised on võlgnike õigused täitemenetluses.
Võlgade ümberkujundamise menetlust saab kasutada makseraskustes inimene (ka FIE), kes püüab aktiivselt leida võimalusi, kuidas makseraskustest välja tulla ja vältida pankrotimenetlust. Abikaasad võivad esitada võlgade ümberkujundamiseks ühise pankrotiavalduse.
Võlgade ümberkujundamise menetluses saab võlgniku isiklikke võlgu ümber kujundada järgmistel viisidel:
Täitmise tähtaega saab pikendada või osadena täita, kui tegu on:
Ümber saab kujundada:
AVALDUS
Enne kui kohtule avaldus esitada, peab võlgnik ise olema astunud samme, et võlgadest vabaneda või need ümber kujundada. Kui neist sammudest pole piisanud, saab võlgnik esitada menetluse algatamiseks kohtule vormikohase avalduse.
Avaldusele tuleb lisada varanimekiri, võlanimekiri ja ümberkujundamiskava. Ümberkujundamiskava vormi ei pea kasutama FIE, kes soovib ettevõtte saneerimist. Ümberkujundamiskava ei pea lisama juhul, kui see kava tahetakse koostada nõustaja abil.
Avalduse ja teised dokumendivormid leiate siit ja dokumentide täitmise juhised siit.
Kohus ei võta võlgade ümberkujundamise avaldust menetlusse, kui:
Samuti võib kohus jätta võlgade ümberkujundamise avalduse menetlusse võtmata näiteks kui:
Täielik loetelu toodud võlgade ümberkujundamise ja võlakaitse seaduse § 17 lõikes 2.
Riigilõiv võlgade ümberkujundamise avalduse esitamise eest on 10 eurot. Riigilõivu tasumiseks ei anta võlgnikule riigi menetlusabi /võlgade ümberkujundamise ja võlakaitse seaduse § 8 lg 3/.
Avalduse saab esitada E-toimiku kaudu, aga ka saata kohtu menetlusposti aadressile digitaalselt allkirjastatuna e-kirjaga või paberil allkirjastatuna.
Menetlusposti aadressid ja kohtute kontaktandmed leiate siit.
OÜ HUGO Endla 15, Tallinn 10122 Tel. 6 880 400, hugo@hugo.legal