kuidas saab õigusabi

Tere. Esitasin Harju Maakohtule hagiavalduse 5 aastat varem sooduspensionile minemisest seoses oma lapse (tuvastatud puue) üksinda kasvatamisega vähemalt 8 aastat, sest lapse isa keeldus mulle nõusolekut selleks andmast. Küsimus Teile on, kuidas ma saan võtta endale juriidilist esindajat, juhul kui juhtum peaks minema kohtusse? Kas OÜ Hugol on selle teema õigusabilisi?

Lapse õigusi puudutavates perekonnaasjade pakub OÜ HUGO koostöös Justiitsministeeriumiga Eestis elavatele inimestele 2 tundi tasuta ja 10 tundi soodustingimustel õigusnõustamist. Teenusele kvalifitseerumiseks vajalik sissetuleku piirmäär on kuni 2000 eurot. Muudes küsimustes saab 2 tundi tasuta ja 3 tundi soodustingimustel õigusnõustamist taotleja, kelle sissetulekumäär on kuni 1200 eurot. Kui sissetulek ületab etteantud piirmäära, pakub OÜ HUGO tasulist õigusabi. Vastuvõtuaja saab broneerida iseteeninduses: https://hugo.legal/broneeri või telefonil 6 880 400.

Lisaks pakub riik advokatuuri kaudu riigi õigusabi, mis on taotlejale tasuta. Rohkem infot riigi õigusabi kohta võib leida riigiõigusabi veebilehelt: https://www.riigioigusabi.ee/