Kuidas esitada küsimus veebilehe „Jurist Aitab“ FOORUMIS

PrintPDF Jaga
 1. Enne oma küsimuse esitamist: uurige artikleid märksõna KKK all või teiste poolt Teid huvitavas valdkonnas (Foorum) varem küsitut – vastatut!
 2. Foorum on mõeldud füüsiliste isikute küsimustele vastamiseks Foorumis avatud õigusvaldkondades.
 3. Tutvuge foorumi tingimustega, mis asetsevad foorumi päises "Oluline teada" või "Foorumi reeglid" pealkirja all;
 4. Foorumis küsimuse esitamiseks tuleb ID-kaardiga ennast autentida – lehe paremal nurgas (vaja sisestada ID-kaardi PIN 1);
 5. Järgmine samm: peate valima õigusvaldkonna (illustratsioon
  Näiteks: "Mul on asjaõiguslik küsimus". Seal Teile näha teiste foorumi kasutajate (sama valdkonna) küsimused;
 6. Küsimuse esitamiseks tehke hiireklõps nupul ;
   
 7. Olete jõudnud küsimuse esitamiseni (illustratsioon). Pange oma küsimusele pealkiri. Tekstiväljas saate kirjeldada oma probleemi ja esitada küsimuse;
 8. Järgmisena on Teil valida: salvesta – eelvaade – sisesta vahel. Eelvaadet on hea kasutada, et vaadata oma küsimus enne ärasaatmist üle /kirjavead, mõtete esitamise selgus vms /. Salvesta – Teie küsimusest tekib mustand, see veel vastajani ei jõua. SISESTA – küsimus jõuab vastajani (HUGO). Kui küsimus on esitatud, siis ärge unustage end Foorumist välja logida;
 9. Vastajal (HUGO) on kohustus Teie teksti toimetada (kirjavead, et nimesid ei satuks sisse, ebakorrektsed postitused) ja sisuliselt vastata (kui küsimus kuulub foorumi valdkondade alla). Vastamise tähtaeg on 1 tööpäev alates Teie poolt küsimuse esitamisest.
 10. Kui Teil on veel küsimusi samas õigusvaldkonnas, siis saate kohe luua uue küsimuse Esita oma küsimus kaudu. Kui küsimus on teises õigusvaldkonnas, siis alustage uuesti Foorumi pealeht ja tehke läbi küsimuse esitamise teekond (vt. alates p 6). Kui Te ei ole kindel õigusvaldkonna määratlemises – pole lugu.
 11. Teie andmed küsimusele vastamisega nähtavaks ei jää. On esinenud olukordi, kus küsijale tuleb ootamatuna, et tema küsimus koos HUGO vastusega teistele nähtavaks muutub. Sellega tuleb JuristAitab foorumis arvestada!
 12. Foorumis küsimine/vastamine ei ole võrreldav sisulise õigusteenusega. Nimetatud viisil õigusinfo jagamine on teavitustöö. Õigusabi eeldab juristile võimalust tutvuda probleemiga seotud dokumentatsiooniga ning probleemi süvitsi analüüsimist.

 

Head FOORUMI kasutamist!