Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut

Kas juhatuse volitused korteriühistul hakkavad kehtima koosoleku otsusest või RIKi kandmisest? Kas allkirjaõigus hakkab kehtima koosoleku otsusest või RIKi kandmisest?

Loe edasi
Ettevõtlus

Tere, Kirjutan seoses olukorraga kus on tekkinud olukord, et ettevõtte osaniku osaluse menetlemine on jäänud poolikuks. Poolikuks jäi aga selle pärast, et üks osapooltest on kahjuks surnud. Koostatud on omavaheline leping osaluse üleandmiseks, kuid see jäi notariaalselt kinnitamata.

Loe edasi

Oü s osanikud 50:50. Üks osanik ei ole firmas tegev ja teine 100% tegutseb. Kuidas saab mitte tegutseva( ei osale firma tegevustes) osaniku eemaldada ja mis on tema õigused midagi nõuda? Ette tänades

Loe edasi

Mtü-l on makseraskused, tekkinud on üürivõlad ja võlad tarnijatele. Kas pankroti korral vastutavad MTÜ liikmed oma varaga või MTÜ varaga?

Loe edasi
Ettevõtlus

Olen füüsilise isikuna osanik ettevõttes (A) selles ettevõttes on ka teised osanikud. Mul on füüsilise isikuna ka teine osaühing (B) milles ma olen ainuosanik. Kuidas oleks mõistlik vormistada minu osa tasuta üle andmine, kinkimine vms. ettevõttes (A) ettevõttele (B)?

Loe edasi

Tere, Kui olen ettevõtte juhatuse liige ning omanik ja esitan teisele ettevõttele arve osutatud teenuse eest. Soovin selle summa endale välja maksta. Ei saa päris täpselt aru- mis maksud ma selle pealt tasuma pean, kui maksan juhatuse liikme tasu?

Loe edasi

Tere. Kustutatud ettevõtte varade ümberkirjutamine? Ettevõte kustutati aruande esitamatta jätmise tõttu. Ettevõtte nimel on 2 sõidukit ja haagis, mida ei saa nüüd MNT ameti kaudu ümberkirjutada.

Loe edasi
Ettevõtlus

Tere Olen värske mikroettevõtja, kes lõi OÜ 2023 mais. Ettevõte tegeleb ühe korteri väljaüürimisega ning see on ettevõtte ainus tulu. Olen ettevõtte ainuosanik ja palka ei maksa. Ettevõte alustati makstes sisse 300€ osakapitalina. Kas ma tohin maksta endale 2024.

Loe edasi
Ettevõtlus

Tere! Olen lasteaia õpetaja ja soovin teada, kas mul on õigus küsida direktorilt ja tutvuda meie lasteaia hoolekogu koosoleku protokolliga. Hoolekogus on igast rühmast üks lapsevanem ja ka õpetajate esindaja, kelle on valinud meie juhtkond ja igal aastal seesama õpetaja.

Loe edasi

Ettevõttel on 3 eraisikust osanikku. Soovin müüa enda osad minu omandis olevale ettevõttele. Kas sellisel juhul on teistel osanikel õigus kasutada ostu eesõigust? Sooviksin palun "ei" või "jah" vastust.

Loe edasi

Tere! Kui minule kuuluv ettevõte võõrandab sellele ettevõttele kuuluv teise etteõtte osaluse mulle kui eraisikule kas mina kes ma olen tehingu mõlemas pooles olen siis kolmas osapool?

Loe edasi

Tere, vajaksin natuke juriidilist suunamist väikefirma dokumentide korrektseks tegemisel. Nimelt: 1) ettevõte sai asutatud rahalist sissemakset tegemata, sissemakseks kasutasime kahte arvet, mille järgi ostsime teiselt ettevõttelt kaupa, mida saaksime siis antud ettevõtte alt müüa.

Loe edasi
Ettevõtlus, Reisimine

Tervist! Tunnen huvi giidinduse vastu Tallinna Vanalinnas. Olen otsinud infot internetist ja riigiteatajast Turismiseaduse alt, kuid tulutult.

Loe edasi

Korteriühistu juhatuse liikme aeg hakkas 07.01.2018, põhikirjas, mis hakkas 2018 aastal kehtima on kirjas, et volituste tähtaeg on 5 aastat. Ehk siis tema volitused lõppesid 06.01.2023, saame õigesti aru?

Loe edasi

Tere, Meie firmas on 2 juhatuse liikme. 2021 aastal oleme otsustanud peatuma äritegevust firmal aga teise juhatuse liige ei tahtnud firma kinni panna ja kustuta äriregistrist. Kokku leppesime, et siis tema tegeleb vajaliku aruannede koostamisega ja esitamisega sh raamatupidamine ka.

Loe edasi

Olin ligi 4 aastat kinnipidamis asutuses ja selle ajaga tehti minu nimel olevale firmale 2 korda trahvi majandusaastaaruande esitamata jätmise eest, üks trahv juba ka kohtutäituri käes. Firmal võlgnevus kokku natuke üle 700 euro.

Loe edasi

Tere! Küsimus puudutab meie KÜ ja arendaja vastu olevaid nõudeid. Nimelt on meie kortermaja katus hakanud läbi laksma sadevett ja seda päris algusest. 2020 alates on inimesed korteritesse kolinud ja kasutusluba majale on saadud 2022.

Loe edasi
Ettevõtlus

Osaühingus on 2 osaniku ja nad on juhatuse liikmed ka. 2021 aastal oleme otsustanud peatuma äritegevust firmal aga teise juhatuse liige ei tahtnud firma kinni panna ja kustuta äriregistrist.

Loe edasi

Tere, oleme äripartneriga Eestis osaühingut registreerimas, kuid seoses sellega tekkis küsimus. Ise olen Eesti kodakondusega, kuid äripartner on Ameerika kodanik. Et luua osaühingut kus on võrdsed partnerid, kas peab Ameerika passiga partneril eelnevalt olema e-residentsus?

Loe edasi

Tere OÜ vähendas osakapitali ning see on ka registreeritud Äriregistris. Vastavalt Äriseadustiku § 200 ei või osakapitalist sellisel juhul väljamakseid teha enne 3 kuu möödumist, mistõttu tekib OÜ-l kohustus omaniku ees.

Loe edasi